Suurin typeryys syntyy kun

suomalainen sosiaalidemokratia ja kepuloisuus.

Jumala meitä siltä varjelkoon!
4175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tulis tosi hyvää.. Mut ku yhdistetään huonoimmat ja sotketaan siihen vielä EU..

Lopputulos: Verotus pilvissä, työttömät ei työllisty, byrokratia voi paksusti. Kun valtiovaltaa (poliitikkoja) kateus piinaa, väkivalta riivaa, ei täs voi ku juoda viinaa :)

Äänestä
  • SDP ja Keskusta toimivat al Caponen säännöillä. Isoille kihoille jaetaan kaikkea hyvää. Muut saavat maksaa laskut ja joutuvat tulemaan toimeen miten parhaiten pystyvät.

    Äänestä

  • Kernaali kirjoitti:

    SDP ja Keskusta toimivat al Caponen säännöillä. Isoille kihoille jaetaan kaikkea hyvää. Muut saavat maksaa laskut ja joutuvat tulemaan toimeen miten parhaiten pystyvät.

    Suomi ole korruptoitunut maa, uskooko siihen kukaan?

    Äänestä

  • uskomus ettei kirjoitti:

    Suomi ole korruptoitunut maa, uskooko siihen kukaan?

    Nimimerkillä... Läheltä nähnyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yhdistetään kirjoitti:

suomalainen sosiaalidemokratia ja kepuloisuus.

Jumala meitä siltä varjelkoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu