miksi mulla menee paita aina väärinpäin päälle.vaikka oon katsovinaan että nyt onnistuu, niin silti se menee nurinperin.
olenko täysi tumpelo vai johtuuko toi maanveto voimasta.auttakaa
miksi mulla menee paita nurinpäin
9
452
Vastaukset
- Maitotyttö,,;)
Kun on nuttu nurin on onni oikein!!Ole tyytyväinen;)
- Zippo
Paitasi on oikein päin mutta itse olet väärinpäin ja sehän taas johtuu ALV:n suhteesta maailmantalouden alijäämän kerranaisvaikutuksen oletetusta ennusteesta mahdollisen sodasta Irakin ja Usan välillä.
- Ö
Kokeilepa selin peilin edessä!
- Penelope
käydä optikolla =)
Tai laitappa se puserosi ilalla nuripäin tuolille ja aamulla pukiessa se saattakin mennä oikein päin =) - äet
Pyydä äitiä laittamaan se oikeinpäin. Samalla se voi myös tarkistaa että sukat ovat oikeinpäin ja kengät oikeissa jaloissa.
- Tilastotieteen professori
Åbo universiteetin bättre talande opiskelijoiden tekemien lukuisten gradujen aiheena on ollut tämän ongelman empiirinen tutkiminen. Teoriassa ihminen laittaa paitansa väärinpäin 75% todennäköisyydellä. Bättre talande opiskelijat järkyttivät tätä teoriaa kellottamalla jopa 93% lukemia.
- Dr
Ensin juot pullon votkaa, sitten yritätkin saada paidan niskaan nurinpäin, niin se menee itsestään oikeinpäin, tämä on tutkittu juttu!
Toinen vaihtoehto ois että jätät paidan kotiin, etkä ota sitä mukaan ulos ennenkuin se suostuu yhteistyöhön. - Tyllerö
Mul on kans sama ongelma ja taidan olla vielä vähän tumpelompi, kun onnistun aamu-unisena tunkemaan rintsikatkin nurinpäin...
- Mää
Eihän toi vielä mitään mut jos laitat pikkarit ja rintsikat vääriin paikkoihin, niin sillon on parasta mennä takasin nukkumaan.:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063210Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391620Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921389
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461334Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1571257Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121188Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231019Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803