Ois wunderia tarvittu

Kaasumän

Olin tossa viime viikolla ajelemassa ja alkoi hirveesti pierettää. No mä päästin sellaiset kunnon kaasut. Siinä yritin sitten olla hengittämättä, ku tuli niin kamalat aromit, ja käännyin eräälle kadulle.

Eiköhän siellä kadulla ollut eräs tuttu tyttö kävelyllä ja se tunnisti mun kaaran ja viittoi pysähtymään.

No mä siinä avaan paniikissa ikkunaa, kun tyttö nousee kyytiin. Saattoi varmaan ihmetellä miks ajettiin pakkasella ikkuna auki ja taatusti haistoikin, kun eipä ole sen jälkeen mitään tytsist kuulunut.

3

863

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hajussa

      aromeita ripulipaskasta??
      Ihan vain kiinnostaa noin niinkuin yleisesti.

      • housut jklassa

        taisivat unohtua päälle? Vai kuinka on... mitenkäs kävi - oliko paha paikka ja uimahousut jäicät päälle.. siis raappahousut... eikun teryleenit??
        Äitini, joka siis tekee kuolemaa, ei suvaitse terykleeneja!


    • nainen792

      Mitä tästä opimme: Ennakoi aina tulevaa kun olet liikenteessä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      375
      2700
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      63
      2150
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1732
    4. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1452
    5. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      186
      1445
    6. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1435
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1407
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1293
    9. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1287
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1176
    Aihe