Suurin osa suomalaisista pohjimmiltaan kannattaa yhä EU-jäsenyyttä. Jostain syystä änkyröinti on ollut viime aikoina pinnalla enemmän kuin pitäisi. Suuret sanomalehdet ovat julkaisseet EU-kriittisiä ja -vastaisia yleisönosastokirjoituksia. Jopa yleisönosaston ulkopuolelta on annettu tilaa, esim. Antti Pesosen (ei-eurooppalainen puoluejohtaja) väitteille Helsingin Sanomissa. Missä olit silloin, Erkko?
EU:n vastustajakiihkoilijoilla on myös omia lehtiä, netissäkin. Kuinka monet ihmiset niitä lukevat ja saavat EU:sta väärän kuvan!
Tällaiset kirjoittelut eivät sovi seinillekään, korkeintaan sinne yleisönosastolle tai pienimuotoiseen yksityiseen keskusteluun. Laajemmat foorumit tulisi sulkea änkyröiden propagandalta.
Kuka tulee talkoisiin änkyrämedian kitkemiseksi?
EU:n vastustajakiihkoilijoilla on myös omia lehtiä, netissäkin. Kuinka monet ihmiset niitä lukevat ja saavat EU:sta väärän kuvan!
Tällaiset kirjoittelut eivät sovi seinillekään, korkeintaan sinne yleisönosastolle tai pienimuotoiseen yksityiseen keskusteluun. Laajemmat foorumit tulisi sulkea änkyröiden propagandalta.
Kuka tulee talkoisiin änkyrämedian kitkemiseksi?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Yli puolet Suomalaisista on jo pitkään vastustanut eu-kultapossukerhoa. Ja nyt jopa joka neljäs haluaa siitä irti.
Sinulla taitaa olla jokin vientiyritys hallussa ?
Oma lehmä, hirvi, tai poro, samantekevää sos dem lobbarille. Kaikki vaan omaan taskuun.
Mutta, laskunmaksun aika koittaa jo lyhyellä aikavälillä, kun ne mummutkin herää eu-krapulastaan .... miksi vähemmän käteen kuin ennen ??
Miksi nettomaksumme nelinkertaistuvat ?
Miksi maksamme enemmän bulgarialaiselle maidontuottajalle kuin suomalaiselle ?
Täyttä puppua koko teesisi.
Please, älä sitten vastaa kuten se "huumeet, tapot, ja mafia maksullisinen naisineen ovat vain mitätön sivuvaikutus kaikesta siitä hyvästä mitä saamme eu:sta"
Ja laita joku linkki tai muu lähdetieto kun vastaat: uskottavuutesi on kärsinyt jo muutenkin. Kiitos, vänkyrä.
Mummut eivät lähde mihinkään EU-vastaiseen populismiin. He kannattavat Matti Vanhasta, josta tulee vielä Vahva Johtaja.
Tässä ainoa tarpeellinen linkki:
www.kokoomus.fi
www.eurooppa-tiedotus.fi
http://www.seppo.net/viikko38_39.html
http://www.nettisanomat.fi/2003/01/02/vuodenlimbo.htm
varamieheksi:
http://www.nettisanomat.fi/2003/01/02/vuodennuolaisu.htm
sille kerrotaan kaikki unessa !
Mutta kyllä nuo lobbarit kohta herää, kun lasku tulee ....
vielä iltasatu lobbareille:
http://www.suomi.fi/suomi/terveys_ja_ravinto/paihteet/
Ja toinen:
http://www.brugesgroup.com/news.live?article=249&keyword=14#euro
"The euro
You may notice that I have said nothing about the euro, the Single Currency, which is an essential part of the Project, but which is off our national agenda for the time being. I have space to deal only with its worst aspects. First, it is not an economic project at all. It was always a purely political project, designed as the cement to hold the emerging EU megastate together. It also has serious design faults. The eurozone has no common language, its mobility of labour is low, and its single interest rate cannot suit 12 different and diverging economies for long. Above all, no currency can endure unless taxes are paid from rich to poor regions within its area (e.g. South to North in the UK; West to East in Germany; North to South in Italy; the federal budget in the USA). There is no federal budget to speak of in the EU, and of course the plan has always been to set one up in response to the stress which will therefore occur in the euro-zone. No prizes for guessing who will be in charge, or what this would do to our tax rates if we join."
Myös joka lähtöön. He on hoitaneet oman taloutensa kuntoon toisin kuin Ranska. Britit ovat myös sopeuttaneet taloutensa ja omat syrjäkylien änkyränsä globaaliin talouteen. Entinen maailmanvalta on integroinut itsensä lujasti joka suuntaan, vaikka haluaakin pitää politiikan narut tiukasti käsissään. Britithän anelemalla aneli päästä EU-systeemiin mukaan, vaikka Ranska pistikin hanttiin.
nää on hyviä. Löytyyhän Sinustakin se humoristinen puoli, vaikka nainen oletkin ??
http://www.radisol.com/cows/national.htm
AMMUUU !!!!
ei siitä 'suomalaista miestä' saa tekemälläkään.
PRÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Siinä te sitten halveksutte suomalaisia naisia. Tulkaa Brysseliin ja kokekaa sukupuolten keskinäisen hierarkian taika vähän globaalimmin. Suomen naisilla on paksut pohkeet, hyi.
Siinä on yksi hyvä syy kannattaa EU:ta.
vaikka kuinka haluaisit
Mutta miksi te sitten halveksutte minua vertaamalla minua sellaiseen kötöstykseen kuin nainen?
EU:ssa lainkaan. Varsinainen ongelma on se että hienostelette vaikka todella monella on hätä. Itse yritit väittää olevasi nainen.
En usko että sinua voi muuttaa. Siksi huonot pitää vaihtaa, ei millään pahalla, muttei hyvälläkään
anna niiden olla jo kamu sä oot välillä ihan pimee ja ulkona hei oot kun andy mäkcoy. eu ei enää oikeesti jaksa rypistellä kun se on vaan niin paska! anna olla man ruvetaan takas suomalaisiks.tää on tyhmää kirjotella tätä samaa bull shit "eu antaa" paskat se vbaan ottaa.
en jaksa tätä shit euta enää perseeseen koko shit.