Lööpeissä tämä traaginen tanssi jo toiseen kertaan. Onneksi kilpailija älysi pitää pienempää profiilia.
Mitä ajattelitte??
Mitä ajattelitte??
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tekee sen aina sehän on nähty monta kertaa, mutta eivät edes tässä asiassa osanneet olla hienotunteisia.
Iltis alkaa lukeutua jo roskalehtiin jonka ostamisen olen lopettanut jo ajat sitten.
Joo, Iltasanomat rahastaa. Mutta toisaalta me ei oltais kukaan saanut tietää Kristiinan pojan kuolemasta ilman Iltasanomia. Iltalehdessä ei ole ollut jutusta sanaakaan ja SE tuskin johtuu mistään hienotunteisuudesta.
En puolusta Iltasanomia. Mun mielestä juttu olisi saanut jäädä yhteen kertaan. Tämänpäiväinen oli jo liikaa.
Mutta jos rahastuksesta puhutaan, niin MTV se vasta rahasti. Käytti häpeämättömästi shokissa olevaa Kristiinaa hyväkseen. Olisi nyt luullut maikkarissa olevan sen verran järkeviä ihmisiä, että olisivat älynneet ettei Kristiina ollut täysin järjissään. Kukaan äiti tai isä ei ole täysin järjissään, kun saa kuulla lapsensa kuolemasta.
Kaikkein eettisintä maikkarilta olisi ollut estää Kristiinan esiintyminen tai olla lähettämättä koko ohjelmaa. Mutta eihän se voi tehdä sitä, kun pitää rahastaa. Toinen vaihtoehto olisi muiden kilpailijoiden yhteinen päätös, ettei tanssita ollenkaan. Se olisi ollut eettistä. Se olisi ollut hatunnoston arvoista.
Miksi MTV ei tajunnut, että Kristiina on surushokissa? Onko Maikkari täynnä tyhmiä, ahneita ihmisiä?
Iltalehti revittää törkeää juttua vaikka mistä, jos vain saa. Sitä eivät ennenkään ole mitkään eettiset syyt estäneet. Jostain muusta Iltalehden hiljaisuus johtuu.
Maikkari olisi ihan hyvin voinut siirtää ohjelmaa kuukaudella tai parilla. Siitä ei olisi tullut heille edes taloudellista tappiotakaan, koska samat mainostajat olisivat olleet edelleen mukana. Tai oikeastaan mainostilasta olisi tapeltu,
Ahneuksissaan maikkari käytti hyväkseen surushokissa olevaa Kristiinaa.
Häpeä MTV3!!!!
Iltalehti siirtyi tänään rahastajien joukkoon. Se siitä pienemmästä profiilista.
Silti pahin rahastaja on MTV3.