Miloin USA

Venäjälle tai Kiinaan?
Molemmilla mailla on todistettavasti monenlaisia joukkotuhoaseita ja Venäjällä mahtavat luonnonrikkaudetkin...
Pian Natoon, että saamme osamme ja pääsemme mukaan Karjalan hurmehisille tantereille!!
5239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Usalla on tapana hyökätä vain itseään heikompia vastaan ja silloin on käynyt köpelösti. Vietnam on hyvä esimerkki siiitä, ettei Usa voi mitään kansalle, joka on kova ja sitkeä sorru Usan ikeen alle. Irakistakin tulee nolo lähtö ennen pitkää.

Äänestä
  • valtioita ,kun ne yrittivät vapautua kommunistisesta sortodiktatuurista - mutta ehket tätä noteeraa,kun olet oman arviosi niin "poliittisesti oikealla",vai onko se vielä niin galleriassa......
    Suomen kansa oli kova ja sitkeä vastustamaan pakkotyöleiriyhteiskuntaa ja niitä vietnamilaisia tuli tänne oikein venepakolaisina,kuten iskäsi tietää kertoa.

    Äänestä

..we take Moscow and Beijing.

Welcome to NATO, we give Karelia back to you.

Äänestä
  • I´ll give you dick to your asshole!
    Your George

    Äänestä

USA uhittelee ja kurittaa vain heikompiaan. Naurettavinta on mielestäni USA:n harjoittama kauppasaarto ja terrori Kuubaa vastaan. Voi juku, pikku saarivaltiosta onkin niin suuri vaara USA:lle.
On se rankkaa kun joka maassa ei ole heidän järjestelmäänsä, voi voi miksi maailmassa on erilaisuutta parahtaa jenkki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyökkää? kirjoitti:

Venäjälle tai Kiinaan?
Molemmilla mailla on todistettavasti monenlaisia joukkotuhoaseita ja Venäjällä mahtavat luonnonrikkaudetkin...
Pian Natoon, että saamme osamme ja pääsemme mukaan Karjalan hurmehisille tantereille!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu