STT: Vanhasen tekstiviestikohu levinnyt

lehtiin. Pääasia, että Suomesta puhutaan, sanos saittikepulainen.

Näin se vaan Suomen globaali huokuttelevaisuus ja kilpailukyky kasvaa pääministerimme johdolla.
2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Osaamme valmistaa kännyköitä ja jotku kepulaiset jopa käyttää niitä.

Äänestä
  • Osaamme valmistaa helppokäyttöisiä kännyköitä joita jopa kepulaiset osaavat käyttää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulkomaidenkin kirjoitti:

lehtiin. Pääasia, että Suomesta puhutaan, sanos saittikepulainen.

Näin se vaan Suomen globaali huokuttelevaisuus ja kilpailukyky kasvaa pääministerimme johdolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu