Joku voi tietenkin luulla ettei tämälinkki kuulu käsiteltävään aiheeseen, evoluutio/kreationismi, mutta tämä on keskeisesti ollut jokaisessa keskustelussa esillä joten laitetaampas hieman pohjatietoa.
http://www.nic.fi/~shn/tekstit/ylosnouse.htm
http://www.nic.fi/~shn/tekstit/ylosnouse.htm
Vastaukset 10
Vanhimmat
Voisitko hieman referoida juttua tänne, etkä vain lätkästä linkkiä jonka sisällöstä et kerro oikeastaan yhtään mitään?
Älä hyvä Kimnice hullua yllytä! Tuo sydämmen... on huuhaillut aivan liikaa jo muualla. Tukkoon menee tämä palsta, jos muka perustelemaan rupeaa. Heittää nimittäin vain linkkejä tai pitkiä postauksia peliin.
> Heittää nimittäin vain linkkejä tai pitkiä postauksia peliin.
Nohnoh, kyllä sieltä muutakin tulee supilta. Maalitolppien siirtoa, lapsellista lässytystä, raamattusaarnaa ja pelkkää "olet tyhmä, en siis keskustele kanssasi"-settiä.
ei taida monikaan ottaa vakavasti,puhut niin tunnekiihkon vallassa.
juuri tällaiset heitot tympäisevät tällä palstalla.
Luulisi ,että aikuinen (!) - vai - pystyy kypsempään kielenkäyttöön.
Ehkä sinun taasen tulisi opetella kirjoittamaan niin joku voisi ottaa Sinut vakavasti. Vai mitä luulet?
Tuo ylösnousemuskehäpäätelmätarina ei todellakaan liity aihepiiriin evoluutio/kreationismi.
Poistoon.
kirjoittaa asiasi 'omakätisesti'. Et edistä sanomaasi tuollaisilla liitteillä, joita ei kertakaikkiaan jaksa eikä viiti lukea. Tämä koskee minusta muitakin teitä 'autuaan sanoman' esille tuojia. Pohtikaa NYT vähän toiminta strategiaanne. Te varmaankin haluatte eri linjoilla oleville sanomaanne tuoda esille. Silloin pitää olla persoonallinen ja lyhyesti asiansa sanova. Tommoisten liitteiden taakse vetäytyminen tuntuu asiastaan epävarman touhulta, jopa pelokkaalta!!!
Hääku pytelee kokoajan todistamaan raamatun aitoutta niin pitäähän se kaverin pyyntöihin vastata. Minä luulin että koko palsta on innoissaan kun saa kerrankin sitä, mitä pyydetään, mutta erehdyin taas kerran. Tää juutas se vasta omituinen tyyppi on ensin pyytää keskustelemaan raamatun totuuksista, sitten visiin iski häpeä kun asia tulikin julkisesti esille, niin rupes heti kaksinaamaisesti pyytämään juttua poistoon. Oletteko te kaikki evolutionistit yhtä epärehellisiä, kuin tuo juutas tuntuu olevan. Sitten vielä syytetään kreduja maalitolppien siirtelystä, ku ite ovat tollaisii kaksnaamasii luikureita. Äläkää pyytäkö sitten todisteita jos te ette tosiassaan niitä tarvite. Juutas varmaan nauraa partaansa (jos sillä on) saatuaan kaikki evolutionistit huonoon valoon. Lieneekö kaveri kuitenkin salaa kreationisti, meinaan ku se tekee teille evoille niin paljon hallaa kirjoituksillaan, enemmän kuin allekirjoittanut on sanut koko puolenvuoden kirjoittajan urallaan.
Ystävät älkää pillastuko, lupaan laittaa uuden postauksen vielä tämänillan aikana, niin voitte Juutaksen virheet vielä korjata.
Siunausta vaan kaikille,
> niin voitte Juutaksen virheet vielä korjata.
Mitäpä jos sinä pitäisit ensin huolta, kuten sinulle jo taisi joku todetakin, omista virheistäsi ja omasta tieteellisestä osaamisestasi. Kun kerran olet osoittanut ettet hallitse yksinkertaisimpia tieteellisiä määritelmiä niin keskustelu kanssasi on melko turhauttavaa. Jankutat ja jankutat jotain juttuja jotka osoitetaan vääriksi etkä anna koskana periksi. Olet kuin heikkomielinen.