kriittinen kerropnpa sulle ilouutisen. Sain tänään myöntävät päätökset sekä diners clubista ja citibankista joten arvaas onko sika rikas olo tällä hetkellä :D! Huomenna on sitten shoppailupäivä...
Kriittiselle kerron
Ninnuska----
212831
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
millainen olo.
Hienoa. Olkoonkin että jokainen peruskoulunkin kelvollisesti läpi suorittanut ymmärtää, että velka ei rikastuta vaan köyhdyttää.
Ostosreissulla kannattaa muistaa ostaa:
1) Paljon tonnikalahiutaleita;
2) Purkkihernekeittoa;
3) Kauraryynejä:
4) Makaroonia.
Ihan vaan kaiken varalta :)
Älähän suosittele tonnikalaa, se on tosi kallista...
minä ostan kaliitta kauneudenhoitotuotteita stockalta ja uuden kännykän, sekä vatteita isot kasat ja tietenkin kotiin kaikkea sisustusrompetta!
Ja niitä on kiva maksaa vielä, kun olet heittänyt ne vaatteet UFF:iin, kauneudenhoitotuotteet on aikaa sitten loppuneet, puhelin hädin tuskin toimii ja kodin kauniit sisustusromppeetkin ovat parhaat päivänsä nähneet???
Kyllä nuo tonnikalahiutaleet ovat tarjouksessa sopuhintaisia. Tonnikalapalat ovatkin sitten jo kalliimpia.
Oikein, uusi kännykkä pitää olla. Vanhassa on kuitenkin varmaan niin huono akkukin jo, että saattaa virta loppua kesken tekstarivippihakemuksen kirjoittamisen. Siis silloin ensi kuussa, kun pitää seuraava lainaajataho etsiä.
hyi hitto et on hirveitä,varsiki euroshopperit.tonnikalapalat on parhaita,harmi vaa et liian kalliita
Sekoitan joka päivä meidän koiran raksujen joukkoon. purkin tonnikalaa. Se ei ole kylläkään neurosopperia vaan jotain muuta merkkiä ja kyllä koiralle maistuu ruoka ihan eri tavalla. En pidä tonnikalahiutale purkkeja kalleina. Koiralle viikon tonnikalat maksaa 3,85. Sillä ei saa edes hesestä ateriaa.
Paljonko sait Citybankista vs hakemus / millä tuloilla?
sain citibankista 11 000e ja vuositulot on 30 000e ja hain juuri tuon 11 000e että en tiedä oisinki saanut jopa enemmmän!
ei tää akka voi olla tosissaan... tuhansien eurojen lainasta iloitaan kuin lottovoitosta! Perhana turha tulla tänne itkemään sitten puolen vuoden päästä kun ikävät ihmiset perivät saataviaan ja kukaan ei ymmärrä/auta/vippaa lisää rahaa kun ei koroistakaan selviä.
Tässä taitaa olla kyse provosta, mutta olen oikeasti sitä mieltä, että kaikki ihmiset eivät aivan täysin ymmärrä mistä rahan lainaamisessa on kysymys, vaikka periaatteessa jokainen täysipäinen varmasti tietää, että "lainat on maksettava myös takaisin".
Täällä palstalla olen törmännyt useammankin kerran tapaukseen, että asuntolainan vakuudeksi on yritetty tarjota kulutusluotolla hankittua rahaa (ja vielä ihmetelty, miksi se käy) Toinen tilanne on, että opiskelijalla on kova kiire omistusasuntoon ja ajattelee lyhentää asuntolainaansa opintolainalla.
Ehkä ne laina- ja vakuus-käsitteet eivät olekaan niin yksinkertaisia, kuin voisi kuvitella. Em. esimerkit osoittavat, että lainarahaa pidetään rahana siinä missä säästettyä rahaakin. Kyllähän periaatteessa sitä onkin, mutta lainarahan vakuusarvo onkin sitten toinen juttu.
TIELLÄ ;)
kiitos onnitteluista. Olen hyvin onnellinen näistä rahoista ja tätä onnen tunnetta ei voi edes kriittinen estää :)! Juuri tulin kampaajalta ja kosmetologilta ja kohta kän ostamssa vuodeksi jumppakortin nyt kun on kerrankin varaa kaikkeen kivaan!
voit sitten kysellä vuoden päästä neuvoja meiltä miten toimia kun luottotiedot on mennyt ja miten päästä velkakierteestä.neuvomme ilomielin.
Toihan on selvää vittuilua vaan kriittiselle. Te pöntöt otatte tosissaan ja viisastelette siellä tuttuun tyyliinne. Ootte tosi urpoja!
Aivot unohdettu selvästi narikkaan.
Tuollaiselle ihmiselle ei lainaisi kukaan mitään yhtään mistään...
Ja urpo myös. Mutta toisaalta tollasia ihmisiä on kyllä oikeesti olemassa... Ja ajankuluks on myös ihan kiva viisastella.
Niinkuin Teukka sanoi,
vaikuttaa PROVOLTA.
Nauti vain hyvästä olostasi täysin rinnoin, sillä ei tiedä tuleeko tilaisuutta enää. Eihän taivaan linnutkaan …
Pankki ja luottokorttiyhtiö on tietenkin ottaneet liiketoimintaan liittyvän riskin ja sehän kuuluu niille.
Kuka maksaa, jos et pystykään maksamaan takaisin luottoa tai korttimaksuja? Vastaus: ”kriittiset”
Jee!!! pistetään haisemaan.