ESKO AHO PÄÄMINISTERIKSI!!

Kokenutkin ja tietää aivan varmasti missä mennään. Onko meillä vara jättää käyttämättä parhaimpia kykyjämme?
7237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Suomi tarvitse arvoisensa Pääministerin!!

Esko,Esko,ESKO, ESKO,,,,

Äänestä
  • Voisi ollakkin kova luu...

    Äänestä

  • pääministeri Kekkosen ajan jälkeen. Hiihtoliitossa ja missijahdissa meni lujaa mutta sököpöydissä tuli pahasti turpiin. Puhumattakaan pääministerin viran hoidosta. On eri asia olla Kannuksen elinköasiamies, kuin vastata pääministerinä kansakunnan asioista. Tukiaisilla elävä kunta ja kansantalous jonka on tultava toimeen omillaan, siinä meni pojan pasmat sekaisin.
    Pienenä juttuna Esko Hiihtoliitto Aho oli pääministerikautensa alussa Suomen ehkä arvostuimman lahden haastattelussa ja häneltä kysyttiin Helsingin saamaa valtion osuutta niin tämä Kannusken elinkeinoasiamies sanoi sen olevan yli 4000 miljoonaa markkaa liian suuri. Tällaisia neroja änkyräsuomi kasvattaa.

    Tanja Kyrpelä on nyt ministerinä, en vihjaila mutta kuitenkin, millähän ansioilla....

    Äänestä

nykyinen lapanen Vanhanen lähinnä naurattaaa !

Äänestä

kuten hiihtoliittoon, tosin kielletyin menetelmin.
Holkeri yritti pelastaa Suomen Länsi-Euroopan pahimalta lamalta niin Esko Aho: "Se juna meni jo"

Tässä(kin) asiassa Esko Aho pani puolueen lyhytnäköiset edut kansakunnan edun edelle.

Voin vain lainata Anneli Jäätteenmäkeä kun Esko Aho lähti Ameriikkaan
"Meidän on uudesti luotava maa
Raukat vain menköön merten taa"

Ne perkeleet tulevat takaisin
niin Esko Ameriikasta
kuin Paavo ja Anneli Brysselistä

Äänestä

Kyllä se on nyt vihdoin Paavo Väyrysen vuoro!

Äänestä
  • Paavo Väyrynen anelisi vaikeuksia Suomelle kun ei ole enää Neuvostoliiton Kommunistista puoluetta eikä KGB:tä?

    Viktor Vladimirov lienee eläkkellä, kuka on joka olisi sopiva "isänmaalliselle kepulaiselle"?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on nuori ja viisas. kirjoitti:

Kokenutkin ja tietää aivan varmasti missä mennään. Onko meillä vara jättää käyttämättä parhaimpia kykyjämme?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu