C.S.I. New York ke 29.3.-06

Mikä oli tämän päiväisen jakson loppuratkaisu? Nukkumatti iski jakson lopussa ja heräsin lopputekstien pyöriessä ruudussa. :(

Eli kuka oli raiskaaja? Kaupungin puutarhuri? Entä miten kävi siinä ammutun miehen tapauksessa?

Iso kiitos vastaajalle.
6595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joo,puutarhuri oli syyllinen.
Ja luodin syöny rottaki löyty ja luoti täsmäs johonki ryöstöön ja se rosvo oli sitte ampunu sen toisen huumehörhön.
Jotenkin köppänen sarja,pettynyt oon.

Äänestä

Kaupungissa miljoonia rottia, ja nämä löytävät hetkessä sen yhden ja oikean. Jotain realismia olisi sentään hyvä olla.

Jotenkin on kyllä tympeän oloinen sarja. Miamissa sentään paistaa aina aurinko !!! No, onneksi pääsee sitä Subilta seuraamaan.

Äänestä
  • Mac Taylor sanoi, että rotat pysyttelevät pienellä alueella. Varsinkin, kun oli herkullista jätettä tarjolla siinä kujalla. Ainahan näissä sarjoissa on selitys näille jutuille, jotka näyttävät liian ilmeisiltä tai uskomattomilta.

    Eri sarjat ovat erilaisia väriltään ja valoltaan ihan vaan tarkoituksella. Tunnelmaa. Ja rikoksetkin erityylisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_7314896 kirjoitti:

Mikä oli tämän päiväisen jakson loppuratkaisu? Nukkumatti iski jakson lopussa ja heräsin lopputekstien pyöriessä ruudussa. :(

Eli kuka oli raiskaaja? Kaupungin puutarhuri? Entä miten kävi siinä ammutun miehen tapauksessa?

Iso kiitos vastaajalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu