Mitä Kotikadun Arvolle on tapahtunut, kun on tuollaiseksi mennyt? En ole sarjaa katsonut kuin silloin tällöin.
Mitäs Arvolle on tapahtunut?
1
781
Vastaukset
- Stetsonmies
.. vakavan pahoinpitelyn uhriksi, jonka seuraksena hän olisi saattanut jopa kuolla.
Niina diagnosoi varmaan ihan oikein, mitä Arvolle oli leikkauksessa tehty ja että hänellä saattaa olla vain leikkauksen jälkeistä masennusta, mutta lienee mahdollista myös, että miehelle jää pysyvä aivovaurio.
Toivottavasti Arvon tarina etenee johdonmukaisesti - hän joko kuntoutuu tiettyyn pisteeseen tai sitten (jos hänet on tarkoitus poistaa sarjasta) katoaa "luonnollisen poistuman" kautta. Mitään ihmeparantumista "entiseksi Arvoksi" en itse toivoisi.
Tarina jätti vähän epäselväksi, sattuiko Arvo pahoinpitelyn kohteeksi joutuessaan vaan olemaan väärässä paikassa väärään aikaan, vai olivatko asialla hänen hämäräperäiset bisneskumppaninsa.
Arvon nuiva suhtauminen Kaariniin johtuu taas siitä, että Kaarin jätti Arvon yksin ja samana iltana hänelle tuli vakava sairaskohtaus, joka meinasi viedä miehen hengen toistamiseen.
Toisaalta ymmärrän Kaariniakin siinä tilanteessa. Arvohan käyttäytyi (varmaan osin tiedostamattaankin) erittäin lapsellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2574590Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412762Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061594Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116- 471109