Mitä Kotikadun Arvolle on tapahtunut, kun on tuollaiseksi mennyt? En ole sarjaa katsonut kuin silloin tällöin.
Mitäs Arvolle on tapahtunut?
1
788
Vastaukset
- Stetsonmies
.. vakavan pahoinpitelyn uhriksi, jonka seuraksena hän olisi saattanut jopa kuolla.
Niina diagnosoi varmaan ihan oikein, mitä Arvolle oli leikkauksessa tehty ja että hänellä saattaa olla vain leikkauksen jälkeistä masennusta, mutta lienee mahdollista myös, että miehelle jää pysyvä aivovaurio.
Toivottavasti Arvon tarina etenee johdonmukaisesti - hän joko kuntoutuu tiettyyn pisteeseen tai sitten (jos hänet on tarkoitus poistaa sarjasta) katoaa "luonnollisen poistuman" kautta. Mitään ihmeparantumista "entiseksi Arvoksi" en itse toivoisi.
Tarina jätti vähän epäselväksi, sattuiko Arvo pahoinpitelyn kohteeksi joutuessaan vaan olemaan väärässä paikassa väärään aikaan, vai olivatko asialla hänen hämäräperäiset bisneskumppaninsa.
Arvon nuiva suhtauminen Kaariniin johtuu taas siitä, että Kaarin jätti Arvon yksin ja samana iltana hänelle tuli vakava sairaskohtaus, joka meinasi viedä miehen hengen toistamiseen.
Toisaalta ymmärrän Kaariniakin siinä tilanteessa. Arvohan käyttäytyi (varmaan osin tiedostamattaankin) erittäin lapsellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961649
- 741444
- 501377
- 561280
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041258SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9965- 36827
- 60771
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41735