Laukaisi ennennäkemättömän irtisanomisten aallon ja yritysten maasta paon. Miksiköhän?
HALOSEN VAALI VOITTO
Keijukainen
27625
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
vanha juttu, keksi uusi.
itse keksimään jotain kirjoitettavaa. Tuskin onnistuu, kun olet noita syrjäytyneitä, joilla ei muuta tekemistä kuin täällä norkoilla ja häiritä mielipiteitten vaihtoa.
jotakin järkevää vastata?
Halonen ei irtisano työntekijöitä, ei vie yrityksiä Kiinaan.
Yrityksen lopettamisissa tai Kiinaan viennissä vaikuttaa vain raha, ei Halonen.
Yritykset eivät tee päätöksiä päivässä eivätkä fiilis perusteella.
j.j hinttarin itsekeskusteluja, usanistipaska, hintman-1 sama tyyppi.
jo kauan .
Halonen ei ymmärrä mitään talouspolitiikasta, työllistämisestä ja yrittäjyydestä. Hänen mukaansa jos joku menestyy, se on toisilta pois. Tyypillinen kommunistinen ajattelu, jolla lyödään kapuloita yhteiskunnan rattaisiin ja varmistetaan se, että bruttokansantuote ei ainakaan nouse, työttömyys lisääntyy ja työhalut vähenevät.
Mitä tulee veropolitiikkaan, Suomella ei ole valinnan varaa. Verotus laskee muualla, meidänkin on laskettava sitä, muussa tapauksessa putoamme kuin eno veneestä ja maamme ei kuulu enää kilpailukykyisten maiden joukkoon ja päädymme valmistamaan huopatossuja itsellemme.
Näyttää, että Halonen on valmis luovuttamaan isänmaamme tuhon omaksi. Mitkään sanakäänteet tai teot eivät muuhun viittaa.
sosialismiakin .
ollessani menestyin ja sain paljon rahaa, otin sen tavaroiden hinnassa pois asiakkailta.
Eihän niitä sinunlaisillasi ole koskaan ollutkaan
Ei todellakaan tämä Halonen tee mitään sen ilmapiirin luomiseksi, jota tarvittaisiin nyt ja pikaisesti.
Hän kahtiajakaa työnantaja vihamielisyydellään kansan ja Heinäluoma ja Tuomioja samaa kastia.
Häneltä puuttuu kyky ajatella tasapuolisesti!!
Ilmapiiri on myönteinen seksuaalisesti suuntautuneilla, mutta tavallinen kansa voi pahoin.
Minäkin siirrän firmani Viroon, koska ei täällä nämä homppelit viitsi töitä tehdä.
Verotus vie kaiken ja ihmiset lakkoilee joka asiasta. Sosialisoikaa perkele!
Juopon tyhjän paskan jauhajan erottaa kyllä rehellisestä yrittäjästä.
Siinä sen näkee, miten olette tyhmiä!
Ajatteleppa, jos sulla on yritys ja sä teet tuotetta, jota pitäisi myydä, mutta porukka ei jousta tippaakaan missään!
En jaksa enää taistella liitton miesten kanssa enempää.
Paskat!
kanssa olet tapellut, avioliittosiko.
En yhtään ihmettele ettei yrityksesi menesty.
Buahhahahhahhhaaaa
kuin eräs kilvanajaja, itsestäsi kolmannessa persoonassa.
Matin yksityisasioiden penkominen!
Eihän tänne jää kuin joku somali ja muutama homo sossujen kanssa.
Mikä liito saa Tarjan hoitoonsa.
MUSTAAMAKKARAA....kun homot ja somalit yhtyy...
"Jotta meillä kaikilla olisi hyvä olla""
"Joukkomme kasvaa tule sinäkin!"
hehhe... mageaa mustaa lakupötköä
Suomi kohta osa Putinin neukkudiktatuuria. Siksi Ahtisaarikin lähti maasta pois.
Eihän täällä voi toimia.
Neukkula mikä neukkula. Kiitos näiden vasemmistolaisten Halonen /Tuomioja ja heinäluoma, jota YLE oikein onanoi tänän???
Missä DDR/KREMLIN-arkistojen avaaminen???
En aio maksaa lupaanne enää jos politikointi jatkuu.
Sitä kannattaakin miettiä. Mikä on syy ja mikä seuraus.
Kai tyhmempikin elinkeinonharjoittaja näkee ja ymmärtää, että toimintaympäristö on muuttunut kovin vastenmieliseksi tässä punikkien johtamassa maassa, jossa sossarien jäsenkirjalla edetään mihin vaan ja oppineisuudella ei mihinkään.
Sosialsitien arvojen ilmapiiri, jota valta-osa kansasta presidentinvaalien tuloksen perusteella kannattaa, johtaa ilman muuta siihen, että yksityisyrittäjyyttä ja länsimaista markkinataloutta kannattavat lähtevät maasta. Eihän kukaan järkevä tuhlaa kuutta vuotta elämästään seuraavaa mahdollisuutta odotellen, kun elämä ja tulevaisuus odottaa muualla.
Yritysten maastakarkotus on täysin suunniteltu teko, se on askel tiellä kohti toveri haloshkan sosialismia.