www.perussuomalaiset.net
www.hesankopla.fi
world wait wep
15569
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Helsinki -sanaa. On jättänyt sen pois nettiosoitteestaankin. Käyttävät pelkkää Perussuomalainen nimikettä. Outoa.
Luulisi maistereiden ja muiden dösäkuskien ymmärtävän, että mitä sotkua tuollaisella käytöksellä saadaan aikaan. Miksi osoitteessa ei ole reilusti esimerkiksi Helsingin.perussuomalaiset jne. Mitä tuolliasella menettelyllä halutaa peitellä tai suorastaan sotkea. Tuolla menettelyllähän plagioidaan suoraan puolueen sivuja. Soinin tai puoluehallituksen tulisi puuttua asiaan.
Vaikka päivät pitenevät, Koplan hämärähommat jatkuvat. ;D
Tarvitaanko skrodea järjestyksenvalvojaa?
Huijausta koko sivusto!
Sano missä kohtaa Helsingin perussuomalaisten kotisivut plagioi puolueen sivuja? Helsingin sivut nyt rehellisesti sanottuna on kuitenkin huomattavasti paremmat kuin puolueen, ja tuo plagiointi olisikin suositeltavaa mieluimmin toisin päin, ja ihan luvan kanssa.
Tuo osoite vie suoraan Helsingin sivuille.
http://www.perussuomalaiset.net
Eli sen kun aukaisee, ei voi eksyä, ja sitä kautta pääsee myöskin puolueen sivuille ja mm. helsnginkaupungin sivuille. Mikä teillä pojat on ongelma? Jopa niin suuri, että huhuilette Timoa ja puoluehallitusta apuun.
Helsinkiläiset ei omalta kohdaltaan ole sotkeneet yhtään mitään, mutta eräät kieroonkasvaneet yrittävät kyllä tehdä kaikkensa sen asian eteen.
Mitäpä jos puoluehallitus yrittäisi vaikka erottaa koko piirijärjestön, puoluetta vahingoittavan toiminnan vuoksi?
Hah, hah, haa!
Saatana jos ei jotakuta saada erotettua niin johan on närhen näppylät!
Perssuomalainen nimen käytöstä pitäisi tehdä rikosilmoitus. Kopla on häikäilemättä käyttänyt Perussuomalaisten hyvää nimeä omien hämärien tarkoitusperiensä edistämiseen.
Luulisi esitutkinta kynnyksen jo täyttyvän.
jotain hävytöntä? ;D
pillerisi. Sinähän olet ihan vauhko, ku paarman purema hevonen, ja hirnutkin samoin.
Mikä sinua oikein mättää, mitä pahaa hesalaiset nyt on sulle tehnyt?
Ehdotat vaalivuonna jotain noin älytöntä kuin piirin erottamista, ja vielä pääkaupungin piirin! Et ole ihan täysijärkinen elävä sinäkään.
Parempi vaan että tutkit niitä närhen näppylöitä, sillä siinä on sinulle varmasti ihan riittävästi.
Hesan Kopla on häväissyt perussuomalaisuuden!
Käden toteamuksen ovat jälleen kerran omaa luokkaansa. Mielestäni on täysin epäkorrektia käyttää Helsingin perussuomalaisten sivujen osoitteena ikään kuin puolueen sivujen osoitetta.
Sehän on muuten sama, mutta lopussa net kun puolueen osoite loppuu fi. En nyt väitä, mutta tuntuu ainakin erikoiselta, ettei oman ydistyksen osoitteessa käytetä oman paikkakunnan nimeä, vaan annetaann ikään kuin ymmärtää, että kyseessä olisikin varsinaisen puolueen osoite.
Antaa ainakin erikoislaatuisen kuvan Käden ynnä muiden toimista.
Kuva, että Hesan Kopla on puolue puolueessa?
Ajattelkaa käytännössä tuota nettiosoitteen pituutta, jos se olisi vaikka esim. vaikka
http://www.Helsinginperussuomalaispiiri.net
ihan liian pitkä!
eli kun se on lyhennetty noi, kuin se nyt on niin useampi käy sivulla. Ja onhan siitä puolueellekin hyötyä, kun samalta sivulta pääsee myös puolueen sivuille.
Tuo loppuosa muutenkin eroittaa nuo kaksi asiaa, eli nuo fi/net päätteet. On aika hassua että teistä joku jaksaa ottaa moisesta murhetta, kun sitä ei ota kerran puoluejohtokaan, tai sitten he ovat, ja todennäköisesti ovatkin teitä fiksumpia tuon asian suhteen.
Ei ole koplan pojilla puhtaat pullat uunissa!