Tulin uskoon!!!

APRILLIA!!!
7532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

..luojalle kiitos..

Äänestä

Hyviä aprillipiloja Jumala rakastaa.

Äänestä

eikä ole aprillia---- vaan totisinta totta.

Äänestä
  • ...aprillia tuo. Mitään muumipeikkoja ei ole.

    Äiti aikanaan luki meille iltasatuina ihka ensimmäisen Muumilaaksoa kuvaavan kirjan otteita alkukieleltä suoraan suomentaen, kun ei niitä vielä suomeksi ollut saatavissa. Tove Jansson oli tuon lajin edustajat nimennyt mumiineiksi. Ei siis peikkoja.

    Olivat muuten niissä alkuperäisissä piirroksissa huomattavan hoikkia nykyisiin verrattuina.

    Senhän varmaan jokainen tietääkin, miksi ovat nyt niin lihavia. No, Tove unohti piirtää niille peräreijän.

    Äänestä

  • Minä menen helvettiin, mutta sinä saat painua vittuun!

    Äänestä

  • On lämmintä, saa tehdä syntiä, ei oo uskiksia ympärillä saarnaamassa, ei oo rippikouluja, joissa papit hiplaa alaikäisiä.

    Äänestä

Kai kysyit museovirastolta luvan?


No ei se mitään. Saahan sitä pilailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


attu kirjoitti:

APRILLIA!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu