Rossulle

Ensin ihmettelin ja sitten hiukan närkästyin. Olisin ymmärtänyt jos olisit tullut katumapäälle päivän tai vaikkapa viikkojen päästä. Mutta kun palaat asiaan kuukausien kuluttua, saa se minut entistä suuremman hämmennyksen valtaan. Ensin en tahtonut uskoa silmiäni, oli lopulta pakko.
Et ehkä osaa, tai uskalla vaimentaa ylikehittynyttä omaatuntoasi. Sillä omatuntosi sai sinut poistamaan kaikki vastauksesi. Teksteissäsi ei ollut mitään hävettävää, tai kaduttavaa. Tuskinpa pelkästään ilkeyksistäsi minua kohtaan poistit niitä!

Olen meinaan turhamainen ihminen. Sellainen, jolle on loppujenlopuksi tärkeintä ihailu, tunnustus ja suosionosoitukset. Sinä olet samanlainen.

Tietysti tiesit minun huomaavan, tiesithän?

6

2577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mutta mitä

      minä tiesin, liekö tuon väliä? Tuolla väliä? Väliä?
      Hirveän leveää hymyä tähän taas *hymyä*:)

    • D:)

      Miten ihmeessä voit tietää hänen poistaneen vitjastasi vanhat viestit? Tehdä avauksen siitä ja kas kummaa, Rosmariina pöllähtää paikalle mukamas sattumalta kommentoimaan?? Vielä kun kyseessä oli noinkin ikivanha avaus ja TE molemmat tiesitte mistä puhuitte!!

      Sattumaako vai mitä, että kaksi sattuu aivan kuin vahingossa klikkaamaan saman sivun auki. Hämmästyttävä yhteensattuma, etten sanoisi suorastaan pöyristyttävä sattuma! Uskokoon ken tahtoo. Näitä sattumia ala´Rossu/Waffe on nähty ennenkin!



      "Tietysti tiesit minun huomaavan, tiesithän" Tottakai hän tiesi, aivan kuten sinäkin!!

      Tämä kaikki pistää harmaat aivosolut miettimään, mitä muuta te yhdessä tiedätte!?

      *hymyilee epäilevästi*

      • mittään,

        kun mie vaan tiijän, että tiijän. Ja sitt mie en tiijäkkää tietääkö toiset, ett ne tietää... ja ku loppujen lopuks kukkaan ei tiijä mittään, niin alkaa mättään, mutta ei se oikeesti mittään... majakka ja perävaunu?


      • Jermu

        samalta näppikseltähän tässä kaikki...tuota...


    • MennenTullen

      Minulta on jäänyt näköjään joku näkemättä?

      • Jermu

        Kjäh kjäh! Swuish!


    Ketjusta on poistettu 33 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1441
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1125
    3. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      43
      1013
    4. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      105
      1008
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      68
      825
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      789
    7. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      117
      785
    8. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      776
    9. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      675
    10. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      59
      663
    Aihe