Ulos EU:sta

Eiköhän Suomen olisi aika itsenäistyä toisenkin kerran, niin saatais pitää oikein kahdet itsenäisyyspäiväjuhlat vuodessa!
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

EU toden totta kaipaa jotakin. Mitä hyvänsä todellista. Vaikkapa järkevän perusteen olemassaololleen.

Ja sillä, että on uusi komea tähtilippu ja rekisterikilpi. Että ollaan vähän parempia kun ollaan oikein eurooppalaisia. Ja tärkeäksi EU on yritetty tehdä laieilla, joita ilman ollaan tultu ja tultaisiin edelleen vallan mainiosti toimeen. EU myytiin meille lapsellisilla vastikkeilla.

Äänestä

kansahan pärjää ilman muita tämän hetken maailmassa... onhan meillä semmoiset rikkaudet?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vapaus(taistelija) kirjoitti:

Eiköhän Suomen olisi aika itsenäistyä toisenkin kerran, niin saatais pitää oikein kahdet itsenäisyyspäiväjuhlat vuodessa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu