sanovat tämän palstan uskovien nimittelevän ala-arvoisemmin muita ja erityisesti homoja, niin toivoisin, että näyttäisitte missä niin on tapahtunut ja kuka on niin tehnyt? Mikä voi olla pahempaa kuin idiootti, valehtelija, vajaaälyinen, fanaattinen hihhuli yms. monet muut "toteamukset" joita nim. 'poikalapsi' on ilmaissut uskovista?
Seisokaa sanojenne takana ja osoittakaa siis missä on moitittu homoja ja ainakin pahemmin.
Seisokaa sanojenne takana ja osoittakaa siis missä on moitittu homoja ja ainakin pahemmin.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kun joutuu vastaamaan sanoistaan niin ei enää pystytä seisomaan niiden takana eikä todistaa niiden oikeudellisuutta. Olkaa rehtimpiä tästä lähin.
Jos sinä nyt meitä palstalaisia ajattelit, että ei uskalleta seisoo sanojensa edessä tai takana.
Minä oon sellane suhari, että välillä vastaan hihhulille(minulle) esittämiin kysymyksiin, kun tulevat esim. homolta hihhulille, että hintille vastaa täältä tää hihhuli fri, eli nii muotiin se joskus menee, eikä siitä kukan kyttyrää tykkää.
ENHÄ MINÄ LAHKO HIHHULINA SITÄ PAHAKSENI OTA, JOS MINULLE USKOSTANI LISÄ-NIMITYKSIÄ ANNETAAN, enkä usko että homotkaan parista lisänimestä paheksuvat, rakkaalla lapsella on monta nimeä.
Jeesuskin sai melkoisen määrän nimiä ja kaikki ei ihan antajien puolesta ollu tarkoitettu koroittamaan Messiasta, ehkä ei?
No nyt taas mennään vaimon viereen lohtua hakemaan, joten ihanat yö unet.
Nii ja siunatut armon hetket, mitä Herra vielä itsekullekin tänne tellukselle antaa.
Muistakaa Iipaa ja Timoriepua tekin enne ku pehkuihin meette.
samaa olen toivonut. Monet täällä heittelevät syytteitä sheriffiä ja muita uskovia kohtaan, mutta kun todisteita on pyydetty, niitä ei olekaan saatu, on menty hiljaiseksi tai on mumistu jotain epämääräistä. Miksiköhän? No ilmeisemmin siksi että niillä syytöksillä ei ole ollut mitään totuuden peräistä. Kyllä sellaiset pystyy todistamaan jos ne ovat totta.