Vanhustenhoito

Suomalaiset eivät tajua, että vanhukset on hoidettava kunnolla. Siihenkin näköjään tarvitaan EU-direktiivi, ennenkuin asiat alkavat parantua. Päättäjät EU-oikeuteen. Tehkääpä valitus oikeaan paikkaan!
189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tulevia vanhuksia - luulisi kiinnostavan! Tänään oli radiossa juttu, jossa eräs omainen kertoi, että parhainta hoitoa vanhukset totesivat saavansa maahanmuuttajilta. Toimittaja muisti saman jutun 70-luvulta Ruotsista, jossa oli kesätöissä vanhainkodissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Direktiivi kirjoitti:

Suomalaiset eivät tajua, että vanhukset on hoidettava kunnolla. Siihenkin näköjään tarvitaan EU-direktiivi, ennenkuin asiat alkavat parantua. Päättäjät EU-oikeuteen. Tehkääpä valitus oikeaan paikkaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu