Verkkokaupan perustaminen

aattelin perustaa verkkokaupan, onks kokemuksia jostain, mikä olisi hyvä?
4982
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

se on nykyään muotia(..)
-

Äänestä

Nouseva trendi. Mieti tarkkaan ensin tuote. Ei sellaista, mistä toisilla on hyviä kokemuksia, koska niissä on kilpailu koko ajan kovenemassa. Jotain uutta kannattaisi tuoda, sellaista mitä joku toinen ei vielä verkossa myy.

Itse suosittelen käsityötaitoiselle: Vaatekauppa pienille naisille, hoikille ja lyhkäisille. Sellaista ei ole missään,ei postimyyntinä eikä kauppana ole tiedossa. Jos on lyhkäistä lahkeen pituutta, ne ovat jostain kumman syystä vain d-kokoisille. Kirjoitinkin tästä tuonne muotipuolelle. Eli tässä yritysidea vapaasti pöllittäväksi kenelle tahansa t. nainen 155sm/50kg, joka perustaisi itse, jos osaisi tehdä käsitöitä. Enkä ole ainoa pieni nainen Suomessa.
Tilaamme vaatteemme usein Elloksen/H&M:n lastenvaatepuolelta, mutta ei siellä ole jakkupukkuja tai aikuisten naisten "parempaa vaatetta".

Äänestä

Niinku mistä jostain? softasta, tuotteista...?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


esk5555533 kirjoitti:

aattelin perustaa verkkokaupan, onks kokemuksia jostain, mikä olisi hyvä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu