KEPU-Matti kompuroi pääministerinä.

KEPU-Matti on tyrinyt kaikessa mihin on ryhtynyt.

Kaikki mihin KEPU koskee, muuttuu paskaksi.

Kansa on syönyt liian kauan kepulaista soppaa ja polttanut kielensä. Nyt se sanoo: EI KIITOS!
3136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...mitä mieltä yksi Kansa on. Suomen kansa näkee, että kaikki mihin Ilta-Sanomat kajoaa muuttuu paskaksi.

Äänestä
  • Yhteistyökumppaneita,jos halutaan Suomi oikeille
    raiteille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyylikästä. kirjoitti:

KEPU-Matti on tyrinyt kaikessa mihin on ryhtynyt.

Kaikki mihin KEPU koskee, muuttuu paskaksi.

Kansa on syönyt liian kauan kepulaista soppaa ja polttanut kielensä. Nyt se sanoo: EI KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu