Hesan Kopla aikoo syrjäyttää kaikki nykyiset perussuomalaiset kansanedustajat ja nostaa kymmenen omaa edustajaa vallankahvaan.
Hesan Kopla eduskuntaa
Tauno Sammu
15404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hesan Kopla joutuu ottamaan lusikan "kauniiseen" Kädeensä ja nöyristymään vennamolaisten edessä, jos se aikoo menestyä ja kauan elää parlamentissa. ;D
Vennamolaisten edessä. Newer! persut tarvii koplan kaltaista juttua, ei päin vastoin!
Mihinkähän tämä väite perustuu? Voisiko D-mies tarkentaa.
Vanhavennamolaisia emme ole, soinilaisiksi emme tule, olkaamme siis Koplalaisia!
Eivät kysele tämän maan plebeijit millä kielellä valittaja kiroilee. Eivät kysy tämän maan pultsareiden haimat, mitä konjakkia Kopla särpilöi!
Eivät kysy tämän maan rapparit, kenen rahoja kopla juo!
Eivät kysy tämän maan kätyrit, millä rahoilla kopla juhlansa maksaa!
On jo lasten nukkumaanmenoaika. Jatkakaa taas aamilla jauhamista Koplasta.
On kuin pilvinen päivä! ;D
ja sitten tuo noitten kopla. Oikea kopla on varteenotettava ja tulevaisuuteen tähtäävä aito asia, mutta tuo noitten osapäivä nörttien variaatio on pelkkä fiktiivinen tuote ilman juuria. Oikeassa koplassa on vakavasti yhteiskunnan rakentamiseen suuntautuvia henkilöitä, joiden kyky ja taustat puoltaa omannäköisensä toiminnan toteuttamista. Tuo toteuttaminen ajaa myöskin puolueen etua, vaikka tuo Vennamolaisten etuvartio asema koittaa kehitystä estääkin. Onneksi tuo joukkio koostuu noista mitään tekemättömistä toljakkeista joiden oma itsetunto on jo ammoin antanut kehitykselle periksi, mutta koittavat aatteen palossaan venkuloida vastaan.
muistuttavat erehdyttävästi joitakin eläviä rautasaappaita. Ei niitä erota toisistaa edes pappi tai poliisi.
kuitenkin pystyvät jokainen jonkinlaiseen kunnon asiakeskusteluun , toisin kuin nuo vennamon haudan vahdit. teitä rautasaappaista höpöttäviä luusereita on kyllä persu pullollaan, mutta se näkyy kyllä uskottavuudessakin. 1,0-2,2% kannatusta virhemarginaalin ollessa 2,0% eli turha röyhistellä.
Kopla on onnistunut pudottamaan persujen kannatusta alaspäin jo kaksissa vaaleissa peräjälkeen. Kohta tulee nolla vastaan. Mits sitten? ;D
negatiiviset vaikutukset olleet väittämissäsi vaaleissa. Kunnallisvaaleissa hesa sai edustajan, joka ei olisi tullut valituksi ilman koplan uhrautumista ja mukana oloa, ja pressanvaaleissa helsingin menestys ja sen vaikutus oli pelkkää plussaa Timolle.
Pressanvaaleissa 2006 Helsinki oli huonoin Perussuomalaisten vaalipiiri. Helsingissä äänet putosivat edellisistä eduskuntavaaleista 2003, kun taas kaikkialla muualla Suomessa äänimäärät kasvoivat. Helsinki on siis peränpitäjä ja vaikutus pelkkää negatiivista energiaa Perussuomalaisille. Veikko Vennamon perintö on Helsingissä hukattuna ja kaipaa taas löytäjäänsä.
Kunnallisvaaleissa 2004 vain Tony Halmeen henkilökohtainen vaalityö ja kannatus sekä vaaliliitto Vapaan Suomen Liiton kanssa varmisti yhden paikan.
Helsingissä Tony Halme piilotettiin jo kunnallisvaaleissa tosi taitavasti. Kun hesan koko muusta maasta poikkeavia, harmaaseen taustaan kadonneita sotalaivanvärisiä vaalimainoksia katsoi, ei Tonya huomannut kuin suurennuslasilla.
Hävettiinkö Tonya hesassa jo silloin, vai haluttiinko muita, tuntemattomia ehdokkaita, nostaa Tonyn kustannuksella?
Kopla joi Vinetot. Kopla joi Sorbukset. Ei voi ainakaan Koplaa syyttää Suomen viinateollisuuden alasajosta. :D
Persuissa G-mies on D-mies!