Perkele kun nuo krapulat ei nykyään ole mitään "paha olo, oksettaa" kankia, vaan hiki lentää, paleltaa , perse, kadet, varpaat hikoaa, yöunet sekaisin, liskodisko, hermot kireenä, pelottaa,aistit pinnassa(kuulee kaikki äänet kymmenkertaisesti)
Ja menee puoliviikkoa tätä tahtia... ja sit taas sama ralli jatkuu... voi perseen perse....
Kuuma ja kylmä
7
6821
Vastaukset 7
- raineri
Moi!
Itse olen juonut lähes joka viikonloppu, välillä pidempiä putkia jo ~ 12 vuoden ajan. Sillo pentunahan se oli sitä yrjöömistä ja pahaa oloo ja se oli siinä.
Nyt asiahan on näin et krapula-aamuna on viel hauskaa. Mut auta armias ku tulee ilta ja höyryt haihtuu. Liskodiskóo ynnä muuta paskaa, niin kuin kerroit. Ja jos viikonloppuna tinttaat pe ja la niin keskiviikkona alat olla suht. normaali. Siihen asti henkistä krapulaa: vitutusta, kiehahtelua, hermostumista, omanarvontunnon laskua. Päänsärkyä, turvan punoittelua, kutinaa jne.
Itse olen kyllä ajatellut vähentää juomista radikaalisti. Jos sama rata jatkuu niin olen kohta jo täys juoppo. Viimeviikonlopun olin selvinpäin ja tein töitä. Huomenna sit kaverin kaa reissuu ja lauantaina kaverin syttärit eli kosteata..... Minkäpä sitä suomalainen luonnolleen voi. ;) Jos löytäis jonku ihanan naisen niin sit vois viettää koti-iltoja kynttilänvalossa ja vaellella luonnossa tms. Olisin jo täysin valmis siihen.- virpikko
Mitäs jos vaihtaisitte välillä tuonne Alkoholi-osastolle Krapula-osaston sijaan.
Siellä yritetään kamppailla alkoholista eroon, vähentää tai ainakin vaihtaa mielipiteitä.
Selvähän se on, että krapula ei pitkän juomisen jälkeen enää oo krapula, vaan alkaa olla niitä vieroitusoireita heti, jos ei ota korjailuja tai muuten jatka päivittäistä tai jatkuvaa juomista.
Tulin vaan sattumalta käymään täällä krapula-palstalla. Itellään on tosi pitkä juomaputki (nainen) ja pakko alkaa saamaan apua tähän, ennenkuin henki lähtee.
Vointeja!
- Pöhve
..samaan kategoriaan. Join 5 päivää putkeen viimeviikolla, lopetin sunnuntaina iltapäivällä ja vielä edelleenkin maha osittain sekaisin ja huono olo. Oireet ihan samanlaisia niinkuin ap:n kirjoittajan. LIIIIIIIIIISSKOT tulevat!!!
- jos haluaa
kuolla.
Tosin eihän sellaiset pikkuasiat kuten terveys, avioliitto tai talon ja luottotietojen juominen haittaa.
Juo vaan niin pitkään kuin saat kurkkuun kaadettua! - kala
mulla ainakin krapulassa on kans ahdistusta, sydäntä puristaa ja tuntuu kuin haluisi vain olla pimeässä kämpässä ja kuunnella musiikkia ja lepäillä.
- Anonyymi
Mullakin seisoo mulkku kuin tolppa, kun rapula iskee.
- Anonyymi
Yks kaks, pönttö käy sekasemmaks
Harjotellu ryyppäämistä vasta 60 vuotta.
Rapula on taas tullu, olen täyshullu
Ei kaikki kuitenkaan ole ollu suotta
Mukavaakin on ollu pitkin vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3511011- 69711
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et34607- 39547
- 63513
- 39512
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht315478kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22449- 74448
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19411