jos hifk pääsee finaaleihin onkos ässät mielenkiintoisempi vastus kuin kärpät?? miksi??
ainakin eilisen pelin aikana tulleista väliaika tilanteiden perusteella...
tervehdys hifk
7
615
Vastaukset
- reds.
Minun mielestäni olisi. Kärppien viljelemästä unettavasta peruuttelu- ja ärsyttävästä kahvauskiekosta on jo saatu tarpeekseen yleisön keskuudessa. Muut roikkujajoukkueethan esim. narrit ovat jo olleet kesälomalla pitkään.
Ässien toisinaan kylvämästä sikailusta IFK:n tuskin kannattaa olla huolissaan. Stadin ykkösten riveistä löytyy kyllä pysäyttäjät kaiken maailman nikkersoneille. Ja ainahan sitä mieluummin katsoo vauhdikasta rymistelyä kuin jotain rusettiluistelua tyyliin hpk ja kärpät.- o.j
itse haluisin kärpät vastaan.. ei ehkä kovin taklaava mutta liikkuvin joukkue..
- muut vai
jos näit ,kuules tamppoonialkio, eilisen pelin, niin mikä porukka roikkui ja huitoi minkä ehti.
Neiti Laine halus tapella. Kertoikohan sille kukaan sen "kahinan" jälkeen, että siitä ei ollut oikein miesten kyytiin.
Älä nyt pidä sitä stadinpukkia noin jumalana, että huutelet sen pellen mitäänsanomatonta julistusta totena ja viellä ominasi.
Tyypillinen pelle hifki-fani olet. - Helsinki, Suomen Pääkaupunki
muut vai kirjoitti:
jos näit ,kuules tamppoonialkio, eilisen pelin, niin mikä porukka roikkui ja huitoi minkä ehti.
Neiti Laine halus tapella. Kertoikohan sille kukaan sen "kahinan" jälkeen, että siitä ei ollut oikein miesten kyytiin.
Älä nyt pidä sitä stadinpukkia noin jumalana, että huutelet sen pellen mitäänsanomatonta julistusta totena ja viellä ominasi.
Tyypillinen pelle hifki-fani olet.Voi voi.. Tilu lilu.. Mitäs piipität! Tää on vaan tää elämä, jotkut pelaa ja toiset makoilee ylipitkillä kesälomilla. Taitaa amispojuli kuulua näihin lomalaisiin. Niin kitkerää on tekstisi. HIFK Pelaa kullan sivistyksen kehtoon ja antaa ensi kaudeksi muutaman pelaaja-helmen tuttuun tyyliin maakuntien iloksi. HIFK:lla kun passaa olemaan Suuri Sydän jääkiekolle. Muutenhan te navettojen viikarit jäisitte ilman tätä SM-liigaksikin kutsuttua sirkusta. Mieti sitä!
- sua ressukkaa
Helsinki, Suomen Pääkaupunki kirjoitti:
Voi voi.. Tilu lilu.. Mitäs piipität! Tää on vaan tää elämä, jotkut pelaa ja toiset makoilee ylipitkillä kesälomilla. Taitaa amispojuli kuulua näihin lomalaisiin. Niin kitkerää on tekstisi. HIFK Pelaa kullan sivistyksen kehtoon ja antaa ensi kaudeksi muutaman pelaaja-helmen tuttuun tyyliin maakuntien iloksi. HIFK:lla kun passaa olemaan Suuri Sydän jääkiekolle. Muutenhan te navettojen viikarit jäisitte ilman tätä SM-liigaksikin kutsuttua sirkusta. Mieti sitä!
Hifkin kannattajaksi alennutaan, kun muuhun ei pystytä.
Sivistyksen taso ei Hifk-kannattajissa näy.
Kesälomat alkaa tai alkoivat.
Laadukasta kiekko kaipaan, en sikailua.
Ifk: brändi eli epätoivoinen ja heikko kulttuuri näkyy kaikessa.
Muita aliarvioidaan, kun maailmankatsomus ja -tietämys loppuu naapurin aidalle.
Kyllä miuluisasti näkisin finaalissa HIFK-Ässät. (tosin sinne on vielä matkaa) Ässien ja Ifk:n pelityyli on aika samanlaista joten voisi tulla mielenkiintoiset ottelut.
Tohon viittaukseesi väliaikatiedoista mulla on oma näkemys. Suurin osa porukasta on ollut sitä mieltä, että Kärppät vie mestaruuden. Sitten joukkue, joka ei ole pärjännyt vuosiin näin hyvin tulee ja ottaa "niskalenkin" suosikista ei paljon muuta tarvita.
Huomenna taas uudet pelit ja sen jälkeen katotaan taas mikä on tilanne.- ifk mestariks
tasasia otteluita tulossa,, ässät vie kärppiä, ja ifk hpkoota,, finaalissa ifk-ässät (siis ifk voittaa) ja pronssiottelussa hpk-kärpät jonka vie hpk,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535520Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo943408Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453299Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L762477SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral562354Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi751887Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2991705Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa71106Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal231092- 100957