Kun "tarkastelee" miesten "tyyliä" elämässä niin voi "havaita" sen että miehille tuntuu elämässä olevan tärkeintä kilpailu miesten kesken siitä kuka on machoin ja sen toteen näyttäminenhän tapahtuu sovinistisesti heikompia alistaen eli naisia.
On teillä miehet vaan TÄRKEÄ tehtävä!???
Oiskohan kysymyksessä suuremman luokan identtiteettikriisi????
Mikä teidät panee "siinä mielessä" pätemään, ettekö usko omiin kykyihinne ennenkaikkea järjellisenä ihmisenä ja sitten vasta miehenä vai kyseenalaistaako joku teidän (ensin) järkenne ja sen käytön ja (toisena) miehisyytenne!?
JÄRJEN KÄYTTÖ EI OLE VAAN SALLITTU ELÄMÄSSÄ VAAN SITÄ ENNENKAIKKEA VAADITAAN!!!!
Ps. Kun otatte järjen käyttöön niin jo alkaa toimimaan molempi "pää" moitteettomasti ja ennenkaikkea ASIALLISESTI!
Naurettavaa!!!!
15
1016
Vastaukset
- akateemista
naidessa?
- humma ja femma
Mikähän aivonäiviöpotilas tämäkin kirjoittaja on? Lainausmerkkejä ripustanut joka toisen sanan niskaan, kysymys- ja huutomerkkejä ängennyt läjäpäin idiotismiensa perään, osan sepustuksestaan kirjoittanut tuohduksissaan capslock lukittuna jne.
Sitten on vielä esittävinään jonkin mielipiteenkin. Voi hyvä tavaton.
Tällaista lukiessa on melkein pakko uskoa siihen älykkyystutkimuksen tulokseen, jossa väitettiin naisilla olevan n. viisi prosenttia alhaisempi ÄO. Onkohan tuo viisi prosenttia vielä alakantissakin?- hum.fem.woman:
Tais pahasti kolahtaa, feikki!
- sitruskaktus
hum.fem.woman: kirjoitti:
Tais pahasti kolahtaa, feikki!
kun noin kiihdyit :O Pikku vinkki: Take it easy...
- hum.fem.woman:
...on pakko sanoa kun te (miehet) kirjaimellisesti kerjäätte oikein "turpiinne"!
- Humma ja Femma
Ehkä sinun pitäisi ottaa yhteyttä potilasvahinkolautakuntaan, ei tänne. Me emme ole vastuussa hoitovirheestä, jonka gynekologisi teki luullessaan päätäsi perseeksi. Sellaisia virheitä yksinkeraisesti saattuu, kun naisetkin pääsevät ammatteihin, joihin heillä ei välttämättä ole tarvittavaa älyllistä kapasiteettia.
- tarkoittaa?
Humma ja Femma kirjoitti:
Ehkä sinun pitäisi ottaa yhteyttä potilasvahinkolautakuntaan, ei tänne. Me emme ole vastuussa hoitovirheestä, jonka gynekologisi teki luullessaan päätäsi perseeksi. Sellaisia virheitä yksinkeraisesti saattuu, kun naisetkin pääsevät ammatteihin, joihin heillä ei välttämättä ole tarvittavaa älyllistä kapasiteettia.
"naisetkin pääsevät ammatteihin, joihin heillä ei välttämättä ole tarvittavaa älyllistä kapasiteettia."
Voisitko hieman tarkentaa? - sutenööreiksi
tarkoittaa? kirjoitti:
"naisetkin pääsevät ammatteihin, joihin heillä ei välttämättä ole tarvittavaa älyllistä kapasiteettia."
Voisitko hieman tarkentaa?naisista ei ole! Myyvät liian halvalla, tai ylihinnoittelevat, eivät kertakaikkiaan "osaa" hinnoitella. NOH?
- aivot...
Niillä on katsos aivot jalkojen välissä. Siitä se johtuu. Säälittäväähän se on, mutta pitänee yrittää ymmärtää. Nehän on kuin uroseläimet kiima-aikaan. Pitää näyttää toisille, että minä ole isoin ja mahtavin. Niiden biologia katsos ei ole vielä ehtinyt todellisen elettävän elämän ja yhteiskunnan tasolle.
Kyllä se sieltä jälkijunassa tulee. Sillä aikaa kannattaa huvittuneena seurailla niiden edesottamuksia. Siinä sitä hupia riittää. Iloista kevättä sinulle.- Humma ja Femma
Aivan.
Miehillä on aivot.
Vaikka ne välillä olisivat jalkojen välissäkin.
Sekin on kuitenkin enemmän kuin tämän ketjun aloittajalla, jolla ei kirjoitustavastaan päätelleen esiinny riittävää märää aivosolukkoa missään kohti kehoaan.
Hänen kirjoittamansa provosoiva sepustus ei nimittäin vaadi kuin korkeintaan kylkiviiva-aistin tai välttävästi toimivan tikapuuhermoston. Niin alkeellista kakkia kyseinen hengentuotos on. - sitruskaktus
niin että mistäköhän sitten johtuu että naisten ÄÖ oli 5-10% heikompi? kolme vuotta sitten luokallani (lukion 3.) ollut vaihto-oppilas työskentelee nykyään oxfordin yliopistossa ja hän kertoi minulle tuon. -.-
- sitruskaktus
sitruskaktus kirjoitti:
niin että mistäköhän sitten johtuu että naisten ÄÖ oli 5-10% heikompi? kolme vuotta sitten luokallani (lukion 3.) ollut vaihto-oppilas työskentelee nykyään oxfordin yliopistossa ja hän kertoi minulle tuon. -.-
hän oli myös mies :P
- "niillä on aivot..."
naisilla koko ajan jalkovälissä, miehillä sentään korkeintaan "kiima-aikaan".
naisilla se kiima-aika näkyy jatkuvan koko ajan.
Täytyyhän miehen tilapäisessä mielenhäiriössä, jos suomalaisen ämmän ottaa riesakseen.
- mikseivät
kaikki voi elää niin kuin SINÄ haluat ja toimia kuten SINÄ haluat. Miksi kaikki eivät arvosta niitä asioita joita SINÄ arvostat.
Eikö maailma ois mahtava jos SINÄ saisit päättää miten muiden tulee elää.
Helvetillistä paskaa se sellainen valinnan vapaus ja vapaa tahto.
Idiootti.
Sinäkö tiedät mitä on hyvä elämä.
Kerro kaikille, sivistä meitä oi suuri tietäjä. - Wanna Relax
Nainen!
Rauhoitus vähäsen..
Kaksi Sanaa:----> Muna Suuhun!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama204988Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä634016Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve723584Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732678Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472443Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta592328Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl632113Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272077- 1281571
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371505