Koko kansan presidentti

paljasti punaisen karvansa. Kaikki yritykset pitää ajaa Soumesta pois. Jos ei muuten onnistu, niin murretaan niiden talous kaiken maailman "yhteiskuntavastuu" höpötyksillä. Eikö yhteiskuntavastuu kuulu eduskunnalle, hallitukselle
ja presidentille.
2166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihmettelen, että mitä se valtion ja kuntien tuki yrityksille on?

Äänestä
  • "Ihmettelen, että mitä se valtion ja kuntien tuki yrityksille on"

    Nythän ne yritysten ja kuntien tuet voikin jakaa tasan työttömille kun yritykset lopettavat tai muuttavat pois suomesta!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pena kirjoitti:

paljasti punaisen karvansa. Kaikki yritykset pitää ajaa Soumesta pois. Jos ei muuten onnistu, niin murretaan niiden talous kaiken maailman "yhteiskuntavastuu" höpötyksillä. Eikö yhteiskuntavastuu kuulu eduskunnalle, hallitukselle
ja presidentille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu