unelmakämpän

ratkaistaan miten?
viimeksi huutokaupattiin mutta nyt on kaikki samalla hinnalla myynnissä? vai voittaako vaan korkein tarjous?
mutta, kun pari kämppää on hävinnyt jo myynnistä niin miten niistä vois enää tarjota enempää jos ne on jo myyty???
41078
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

antaneet mennä hinnalla millä hyvänsä kunhan menee, aivan älyttömiähän ne hintapyynnöt ovat: (350000e), maksaisin kork. 150000e. Ne joilla jää käsiin ei saa edes myytyä

Äänestä

Käväisin kiinteistömaailman sivuilla ja sieltähän oli Sirpan ja Ismon sekä Alexin ja Harrin kämpät jo kadonneet myynnistä! En yhtään ihmettele, sillä heidän ratkaisuissaan oli enempi tilaa omistajan tuoda omia juttujaan sinne. Vaikka esmes Hennan ja Timpan goottiromanttinen kokonaisuus onkin tosi hieno, se vaatii ostajan, joka hyväksyy kaikki ratkaisut sellaisenaan. Olisi tylsä asunnonoston jälkeen poistaa vaikka holvikaaria ja purkaa makkarin seinärakenteita.

Ehkä voittaja on se, jonka kämpästä on tarjottu eniten, olisko niin että näistä jäljellejääneistä kämpistä ei ole tarjottu tarpeeksi, vaan alle sen määritellyn minimin?

Äänestä
  • Jos järjellä ajatellaan, niin ilman muuta ennemmin
    Hennan & Timpan kämppä kuin Alexin & Harrin.

    Timppa ja Henna oikeasti osasivat rakentaa, mutta Alexin hällä väliä
    -asenteella ei kovin hyvää voi saada aikaiseksi.

    Seinät on helppo maalata uudestaan ja kalusteet vaihtaa,
    mutta rakennusvirheitä ja huolimattomuutta on vaikeampi paikata.

    Äänestä

  • järki käyttöön kirjoitti:

    Jos järjellä ajatellaan, niin ilman muuta ennemmin
    Hennan & Timpan kämppä kuin Alexin & Harrin.

    Timppa ja Henna oikeasti osasivat rakentaa, mutta Alexin hällä väliä
    -asenteella ei kovin hyvää voi saada aikaiseksi.

    Seinät on helppo maalata uudestaan ja kalusteet vaihtaa,
    mutta rakennusvirheitä ja huolimattomuutta on vaikeampi paikata.

    Luulenpa, että raksystemsin tarkastaja oli niin tarkka, että pojilla meni budjetti sen takia kuralle: rakennusvirheet korjautettiin ammattimiehillä ja kulut vähennettiin budjetista. Juuri tämän tiukan valvonnan takia en usko, että virheitä jäi yhteenkään kämppään.

    Tarkoitin Timpan ja Hennan sitä makkarin seinärakenneratkaisua sekä holvikaaria, jotka eivät pelkällä maalilla mene peittoon vaan siihen tarvitsee vähän järeämpiä keinoja. Siksi mielestäni se asunto tarvitsee juuri tismalleen samanhenkisen ostajan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voittaja kirjoitti:

ratkaistaan miten?
viimeksi huutokaupattiin mutta nyt on kaikki samalla hinnalla myynnissä? vai voittaako vaan korkein tarjous?
mutta, kun pari kämppää on hävinnyt jo myynnistä niin miten niistä vois enää tarjota enempää jos ne on jo myyty???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu