Näin pääsiäisen aikaan,

kun naapurin mukulat tulevat ovellesi virpomaan, niin maksatko näille palkan siitä, vai etkö maksa esim. uskonvakaumuksesi vuoksi?
1223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jaa, empä tiedä, tuskin alan maksamaan virpomisista. Saattaa olla että en avaa ollenkaan jos joku rimputtaa ovikelloa.

Kerran vuosia sitten olin varannut hengellisiä lastenlaulukasetteja ja karamelleja ja annoin jokaiselle virpojalle kasetin ja karkkeja. Olisi hyvä jos olisi jokin lapsille suunnattu pääsiäisaiheinen traktaatti olemassa minkä voisi antaa virpojalle. Kyselin kerran kristillisestä kirjakaupasta sellaisia mutta ainakaan silloin ei tuollaisia löytynyt.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Markku Tampio kirjoitti:

kun naapurin mukulat tulevat ovellesi virpomaan, niin maksatko näille palkan siitä, vai etkö maksa esim. uskonvakaumuksesi vuoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu