Rocky Horror Picture Show

JanetWeiss

Eli mitä mieltä olette kysyisestä leffasta?


Itse pidän paljon, "Oh, Brad!"

5

735

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miiiaaaa

      Ihana leffa! Curry pikkuhousuissa ja korsetissa on jotain aivan mahtaavaa! Musiikki on todella hyväa. Siis ihana leffa!

    • ...on niitä elokuvia joista pitää tai sitten ei. Minä taas kuulun siihen "tyhmempään" kansan osaan jonka ymmärryksen yli kyseinen leffa menee ja lujaa. Ei siis isommin kolahtanut.

      • rydia

        Rocky Horror on ehdottomasti yksi parhaista ja omaperäisimmistä elokuvista joita olen nähnyt:) Näin elokuvan ensimmäisen kerran joskus vuosia sitten hullaannuin täysin. Erityisen vaikutuksen minuun tekee vieläkin Tim Curryn roolisuoritus, joka on aivan käsittämättömän upea!


      • Oikea "esitys" tä...
        rydia kirjoitti:

        Rocky Horror on ehdottomasti yksi parhaista ja omaperäisimmistä elokuvista joita olen nähnyt:) Näin elokuvan ensimmäisen kerran joskus vuosia sitten hullaannuin täysin. Erityisen vaikutuksen minuun tekee vieläkin Tim Curryn roolisuoritus, joka on aivan käsittämättömän upea!

        ...ennen kuin on kaikkien kulttielokuvien kuninkaan (vai pitäsikö sanoa kuningattaren) nähnyt.

        Eli teatteri täynnä friikkejä, vesipistoolieta, riisiä ja vessapaperia...


    • DeaE

      Yks hauskimpia leffoja ikuna!!!
      Ja se tanssi siinä on ihan huippu..!:D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      149
      2433
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      987
    3. 66
      970
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      120
      937
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      793
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      611
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      90
      561
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      536
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      522
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      488
    Aihe