Mielipiteenne ääri-irakilaisista?

Eilenköhän se oli, kun kolme itsemurha-iskijää surmasi seitsemisenkymmentä moskeijassaan ollutta tai sen ulkopuolelle tullutta omaa kansalaistaan verisessä iskussaan?

Vieläkö joku puhuu täällä "rohkeista vastarintamiehistä"?

Teot ovat pelkkää ilkeämielistä pahantekoa, johon on saatu muutama yksinkertainen muslimi ilmeisen aivopesun tuloksena suostumaan , ja he luulevat tuollaisella hirvittävällä teollaan ansaitsevansa paikan paratiisissa.

Onkohan kristittyjen taivas jossain muualla, sillä en voi kuvitella, että sinne pääsevät kristityt voisivat viihtyä samassa paikassa kuin karmeita veritekoja tehneet äärimuslimit?

Mitä mieltä olette, arvoisat lukijat, näiden itsemurhaiskijöiden motiiveista?

Ainakaan kuukausiin ei kysymys ole enää ollut iskuista USA:n sotilaita vastaan...

13

1295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taisi mennä

      5 USA:n sotilasta ja edellisellä viikolla yksi helikopteri 2 miestä.

      • Että!

        usa myöntää vain 5% tappioistaan!


    • Havainnut...

      "Onkohan kristittyjen taivas jossain muualla, sillä en voi kuvitella, että sinne pääsevät kristityt voisivat viihtyä samassa paikassa kuin karmeita veritekoja tehneet äärimuslimit?"

      Jospa se paikka ei olekaan taivas, jossa karmeita veritekoja, siviilien tappamista ja ihmisten kiduttamista sekä patologista valehtelemista harjoittaneet ihmiset viettävät ikuisuuttaan.. Epäilen, että valehtelijat, kidutuksen puolustelijat ja kiduttajat itse sekä pommeja siviilien niskaan viskelleet ja edellämainittuihin käskyn antaneet ihmiset viihtyvät keskenään uskonnollisesta taustasta riippumatta siellä ikuisuudessa.

      • Ajatteleva uskoo Jumalaan

        Et tainnnut tietää, ettei sinne pääse tekojen ansiosta, vaan uskomalla Jumalaan ja Häneen armoonsa Jeesuksen sovitustyön ansiosta.


      • tuomitset...
        Ajatteleva uskoo Jumalaan kirjoitti:

        Et tainnnut tietää, ettei sinne pääse tekojen ansiosta, vaan uskomalla Jumalaan ja Häneen armoonsa Jeesuksen sovitustyön ansiosta.

        Miksi sitten avauksessasi tuomitset itsemurhapommittajat, jos kerran nuo muutkin hirmutekojen tekijät, kiduttajat jne. pääsevät uskollaan armosta osallisiksi. Älä tuomitse, ettei sinua tuomittaisi.


    • rane-01

      Terroristeja ne ovat, mutta olisiko kiihkomuslimit parempi, kuin ääri-irakilaiset. Kuinka paljon heidän joukoissaan on ulkomailta tulleita, sitä ei tiedetä, mutta heitä on. Kiihkomuslimit toimivat kaikkialla maailmassa.

    • teitä,.,..,

      vituttaa siellä taivaassanne ikuisesti kuunnella harpun soittoa kun samaan aikaan muslimit pitävät hauskaa!!!

    • Löyly oli makeaa ja vaimo on kaunis kuin kukkanen...

      Ilahduttavasti tänne on tullut mielipiteitä sillä välin, mutta joku tosin unohti jo ennen kirjoitustaan, mistä oli kysymys.

      Kyselin vienosti, mitä arvelette äärimuslimeista, jotka tappavatkin omiaan sen sijaan, että edes yrittäisivät tehdä vastarintaa ns. miehittäjiä vastaan, jotka taas ovat monen täällä kirjoittelevan mielestä kaiken pahan alku ja juuri.

      Sitä kysyttyäni hieman ihmettelen, kun joku intoutuikin ääni väristen kertomaan omien sotiemme käpykaartilaisten kohtalosta teloituskomppanian edessä..

      Ei, en todellakaan hyväksy omien ampumista edes tuollaisessa tilanteessa, jos joku nyt arveli siitä saavansa lisää vettä myllyynsä päästäkseen haukkumaan minua.
      Asia ei vain ihan läheltä liippaa niitä itsemurhaiskujaan tekeviä kiihkomuslimeja, joista siis yritin herättää keskustelua...

      • Rane

        Muistathan "moonmannin" Irakin sodan aikaan, jutut on ihan samoja!!!

        Nimimerkkejä löytyy tuhansia!

        Esim. arosusi, korpisoturi, muhamed hahahah, ajatar, arja, hertta myöh, hertha, tirlittan, miksu35, tietopankki, ironmike, ironmikes, john, haans,URHEILU-TIETÄJÄ, ym ym, tässä muutama mitkä tuli mieleen!!

        On muuten harvinais laatuinen LUUSERI!!!!


      • yhtään

        jos olisit suomen armeijan upseeri tietäisit mitä karkuruus sota-aikaan ilman raskainta tuomiota merkitsisi. Kaikki siellä varmaan pelkäsi. Kiihko muslimit taas on raukkamaisinta porukkaa mitä maa päällään kantaa. Taistelisivat ase kädessä aavikolla reilusti. heillä on jotakin samaa.


      • yhtään kirjoitti:

        jos olisit suomen armeijan upseeri tietäisit mitä karkuruus sota-aikaan ilman raskainta tuomiota merkitsisi. Kaikki siellä varmaan pelkäsi. Kiihko muslimit taas on raukkamaisinta porukkaa mitä maa päällään kantaa. Taistelisivat ase kädessä aavikolla reilusti. heillä on jotakin samaa.

        vastaan?


      • kunhan ei
        karvapää kirjoitti:

        vastaan?

        avuttomia siviilejä vastaan.


    • Niin ettäkö kuukausiin ei vastarinta ole kohdistunut jenkkeihin?????
      Tammikuu 2006:64 kaatunutta.
      helmikuu 2006:58 kaatunutta.
      Maaliskuu 2006:33 kaatunutta. Ja pelkästään tässä kuussa (9päivä)jo 21 lahdattua. En tässä nyt todellakaan mitenkään tahdo romantisoida "sankarillisten" irakilaisten vastarintataistelijoiden toimia vaan tuoda esille sen faktan että edelleenkin suurin osa kapinallisten "sota"toimista kohdistuu irakin nukkehallituksen sekä liitouman joukkoja vastaan. Mutta ikävä kyllä on luonnollista että mahdollisesti yksittäisten pommittajien tekemät veriset ja näyttävät iskut siviilejä vastaan saavat suurimman palstatilan lehdistössä ja tämän johdosta saamme äärettömän vääristyneen kuvan siellä tapahtuvista asioista...

    Ketjusta on poistettu 39 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      364
      8203
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      159
      2562
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      72
      891
    4. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      853
    5. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      823
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      816
    7. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      812
    8. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      790
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      776
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      68
      713
    Aihe