TÄTÄ UNELMAA EI MEILTÄ VIEDÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TIISTAINA JOKA JÄTKÄ/LIKKA HUUTAA
ÄSSÄT VOITTOON!!!!!!!
9507
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ässiltä ikävä kyllä loppui aika pahasti moposta löpö....Paluu ensi kauden jumbosijoille on koittanut...
Puhut asiaa sembalo.
Kärpät ei kahdessa ensimmäisessä kohtaamisessa päässyt omalle tasolleen mutta tänään pääsi:)
Tiistaina Kärpät tulee voittamaan Ässät Porissa ja torstaina sitten Oulussa ottaa ratkaisevan voiton ja etenee sinne minne joukkue kuuluukin eli finaaliin:)
Kärpät on joukkue joka pelaa sitä paremmin mitä kovemman paineen alla he ovat. Sen he ovat osoittaneet aiemminkin. Lisäksi Kärpillä on neljä liikkuvaa kenttää toisin kuin Ässillä.
Tiukkaa vääntöä on mutta Kärppä-fanina uskon että oululaisseura kääntää tämän vielä voitokseen kokemuksellaan ja etenee finaaliin:)
Ässät ei syystä tai toisesta päässeet omalle tasolleen. Kärpät oli omalla tasollaan ja voitti. Ässiä painoi väsy, johtuen pelaajamateriaalin erosta Kärppien eduksi?
Tiistaina levännyt Ässät voi olla ja onkin ihan toisenlaisella ilmeellä pelissä mukana. Sekin on mahdollista.
Täällä vaan ollaan niin musta - valkoista kuin olla ja voi. Asiat esitetään aina yksinkertaisesti; Voittaja on loistava, hävinnyt on surkea. Lisäksi aina lisätään omia mielipiteitä liioitellen, kuten "nyt alkoi alamäki, ensi kauden jumbosija häämöttää" todella osoittaa kuinka asiantuntevaa mielipiteen esittäjää täällä on.
Tää touhu muistuttaa Idols -kisoja, jumalaton määrä osallistujia, joista vain kourallinen osaa laulaa. Ja kaikki osallistujat ovat tietoisia kriteeristä, joka on laulutaito. Mutta jostain on kasvanut uusi tyyli ja uskomus: "Ei mun tarvii ostata, riittää kun mä haluun olla jotakin" totaalinen wanna-be aalto leijuu joka paikassa.
Mitä tässä enempää länkyttämään, tiistaina nähdään kuka pelaa ja miten pelaa - kuka jatkaa ja missä jatkaa....
RISKMAN LASARETTIIN JA ÄSSÄT LOMALLE
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
TAPPARA KIITTÄÄÄ
JA NOPEASTI!!!!
jos ässät nyt ei eilen pelannu hyvin,ni se ei tarkota sitä,että tiistaina ne jäis kärppien jalkoihi. ku se on sillee,että kärpät lähtee kotiin nuolee haavoja ku ässät juhlii yöhön voittoaan. älkää oikeesti koko ajan jaksako ruikuttaa tosta,että ässät saa taas kohta pitkät lomat. eläkää helvetti soikoon päivä kerrallaan,ei tarvi vuosia eteen päin ajatella,ässät on tässä ja nyt,yhden otteluvoiton päässä finaalista,joten vitun oulunjoikaajat,olkaa hiljaa niin kauan kunnes näätte mitä tapahtuu. menkää itseenne,vitun ylimieliset paskat.
huudetaan ja saadaan vielä lisää ääntä mm. turkulaisilta, tamperelaisilta ja helsinkiläisiltä faneilta. Em. kaupungeista on tulossa Ässä-faneja kannustamaan ja huutamaan. Ääntä riittää yhden kärppälauman kaatamiseen ihan hyvin. Mahtaako sieltä lapista tulla paljonkin faneja turhan takia??
Kaikki eivät varmastikaan voi halliinne tulla, mutta ovat hengessä mukana. Ei mikään alue Suomessa ole kenenkään suosikkialue. Kyllä kannattajia löytyy kumpaankin lähtöön. Tiistaina Kärpät vie tiukan taiston.Vaikka koko kööri karjuisi Ässien nimeen, niin se vaikuttaa loistavasti Kärppiin.He nauttivat. Paradoksaalista, vai mitä?=)
suippakorva suus kii