Jos puhutaan ydinvoimasta poliittisena päätöksenä, niin se ei kuulu asiaan koska ydinvoima ei ole politiikkaa ja politiikka -osioon ei kuulu ydinvoima poliittisena päätöksenä koska politiikka ei ole ydinvoimaa?
Tulee dorkaksi noiden seriffiä leikkivien peelojen kanssa. Menisivät leikkimään inkkaria ja länkkäriä, kunhan jättäisivät politiikan ja energiapolitiikan miehille, aikuisille.
Tulee dorkaksi noiden seriffiä leikkivien peelojen kanssa. Menisivät leikkimään inkkaria ja länkkäriä, kunhan jättäisivät politiikan ja energiapolitiikan miehille, aikuisille.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Löysit lopulta tiesi kuitenkin oikeaan paikkaan!!! Eikä ydinvoimaa oikeasti edes tarvita kun meillä on tuo sähkö.
En henkilökohtaisesti antasi poliitikoiden käsitellä edes tulitikkuaskia, saati sitten niinkin tärkeän asian kun ydinvoimaa.
Mutta sun näkemyskö on, jos olen asian oikein ymmärtänyt, että ydinvoimaa ei voida yhdistää politiikkaan siksi että on olemassa naispoliittikoita?
Ydinvoimala-kysymys ja oheinen keskusteluketju asian tiimoilta on politiikkaa.
Samoin kuin tuohon Politiikka -aiheeseen kuuluu ydinvoimakysymys.
Näkemys on, että sekä päätös että keskustelu on jätettävä aikuisille kansalaisille ilman että keskenkasvuiset säkäsika-seriffi-lapsukaiset tulevat leikkimään Tex Willeriä, inkkaria ja länkkäriä sabotoiden keskustelua.