Maailma 6000 vuotta vanha

Uskon että maailma on 6000 vuotta vanha.
12930
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mutta, väärässä olet kuitenkin.

Äänestä

Minäkin uskon niin. Lisäksi se on litteä eikä pallo.

Äänestä

raamatun mukaan. Et tiedä ensimmäisen 5 päivän pituutta, kun ei ollut aurinkoa aikaa antamassa. Mitäs jos yks päivä oli biljoona vuotta tai vain yks sekuntti. Pallo voi olla 100bilj. vuotta tai vain 5760 vuotta.. Ramattu alkaa näin ... maa oli autio ja tyhjä..tai voidaan kääntää hebreasta: ...maa tuli autioksi ja tyhjäksi.. Sen mukaan täällä on voinut olla vaikka mitä.. sitä ennen..Sitäpaitsi maa on litteä pallo.. :o)

Äänestä
  • Puhuinko jotain Raamatusta? Minä olen tullut tuohon 6000 vuoden ikään ihan itsekseni järkeillen, ei sitä Raamatussa sanota.

    Äänestä

Onko se minun syyni, että sinä niin uskot?

Äänestä
  • Kuka niin on sanonut? Totesin vain että maailma on 6000 vuotta vanha.

    Äänestä

  • joku vaan kirjoitti:

    Kuka niin on sanonut? Totesin vain että maailma on 6000 vuotta vanha.

    Sinä vääräoppinen! Juutalaisen kalenterin mukaan nyt on vasta vuosi 5766!

    Uusi vuosi 5767 alkaa 23. syyskuuta 2006.

    Äänestä

että on ihmisiä, jotka on työnnetty takaisin sisään ja nussittu uudelleen. Uskon, että useiden mulkqvistien kohdalla tämä on hyvä ratkaisu. Kyse on tietynlaisesta uudelleensyntymisestä.

Äänestä
  • heistä, vaikuttais?

    Äänestä

  • yxi kirjoitti:

    heistä, vaikuttais?

    Sulla on uudelleensyntyminen jäänyt kokematta. Suuren kokosi vuoksi sitä on enää mahdoton toetuttaa, joten Hyvää loppuelämää sulle Mulqvist!

    Äänestä

Voit uskoa niin että aivot repeävät, mutta ei se silti siitä totta tee.

Äänestä

on 6000 vuotta vanha litteä kiekko jonka ympäri aurinko kiertää. Uskon tähän koska raamatussa näin kerrotaan. Kaikki mitä raamatussa sanotaan on totta. Raamattu on upea kirja josta löytää hienoa jumalallista viisautta, jota syntisten ateisti-tiedemiesten salaliitto yrittää meiltä pimittää, mutta onneksi totuus tulee esiin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku vaan kirjoitti:

Uskon että maailma on 6000 vuotta vanha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu