Eihän tällä palstalla pysty olemaan, kun jumalattomia ja vääräuskoisia pyörii jaloissa kiusaksi asti! Antakaa nyt joitain sellaisia hurskaita linkkejä, joissa EI TARVITSE kirjautua erikseen sivuille sisään eikä täytellä lomakkeita ennen kuin voi kirjoittaa. Ja jotka vievät sellaisille sivuille, joilla on pääsääntöisesti uskovaisia kirjoittajia.
Antakaa hurskaita linkkejä, kiitos!
Hurskio
13429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
http://www.ky.hkkk.fi/~k71415/ilmaiset/
lisää:
http://www.google.com/search?q=linkkilistoja&hl=fi&ie=UTF-8&oe=UTF-8
http://14494.rapidforum.com
Tuo on oma foorumini. Siellä on useita alueita ja myös 'Rukoushuone' jossa voi jutella uskonnosta. Uudet käyttäjät ovat todella tervetulleita. Kirjoittaa saa myös anonyymina.
http://www.qnet.fi/mpeltonen/Pohdintoja.htm
http://216.239.51.100/search?q=cache:atLgXEm0x0AC:www.geocities.com/CapitolHill/Senate/5796/jeesusjaislam.html oliko jeesus muslimi&hl=en&ie=UTF-8
Kiitokset sinulle ja muillekin, jotka antoivat asiallisia linkkejä! Vain niitä KESKUSTELUFOORUMEJA, joissa ei tarvitse rekisteröityä, jäin kaipaamaan.
...tietyntasoista ajatuksen köyhyttä,kö ?!?
Eli,jos vain kaipaat yhtä älyllis-köyhää seuraa,niin etsi toki seuraa uskis-piireistä...heidän aivojen käyttökapasiteettihan ei liene kovinkaan vilkasta...noin,niinkuin yleisessä mittapuussa,kö ?!?
Joten hallelujaa ja muita senkaltaisia tyhjänpäiväisyyksiä ladellen...!?!
M.O.T.
;^D
kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö, kö,
vaan itsellesi!
oman typeryytesi?
Jospa se Saddamisti voisi edes yhden kerran viestittää, kulkeeko siinä omassa pääkopassa yhtään virtaa. Muutaman sekavan lauseen vittuiluun kun ei kummoista älynlahjoja vaadita.
Annoit ylimielisestä yksinkertaisuudestasi oivan esimerkin menneenä kevättalvena eräällä nyt lopahtaneella palstalla. Kehotit sinua varmaan monta kertaa älyllisempää (uskovaista) katsomaan telkkarista uusintana tulevaa Esko Valtaojan haastattelua. Yhtään tajuamatta, että muualla mm. minä olin jo käynyt keskustelua kyseisen henkilön kanssa, paitsi haastattelun, myös kirjan Kotona maailmakaikkeuden pohjalta. Jota tuskin olet itse edes lukenut (toisin kuin me jo silloin). Mutta epäilen, ainakaan sillä perustella mitä olen köhimisviestejäsi viitsinyt avata, olisitko siihen keskusteluun kyennyt osallistumaankaan.
Mutta onhan noita vittuiluviestejä varmaan vallan hurjan kivaa kirjoitella. Kun ei ole pelkoa saada vastauksia, joilla tarttis vaivata aivonystyröitään(kö).
"Jospa se Saddamisti voisi edes yhden kerran viestittää, kulkeeko siinä omassa pääkopassa yhtään virtaa."
yksi s viimeiseen sanaan, niin kyllä alkoi Saddamilla kulkea tavaraa!
...taitaa n.s. uskiksilla mennä herneet tai muu palkokasvit nenään,kun vähän niitä ravistelee,kö ?!?
En todellakaan viitsi keskittyä turhanpäiväisiin viestijonoihin,kun on jopa älyllisesti haastaviakin tarjolla...kumpaankohan tuo mainitsemasi mahtoi viitata ?!?
Tuon kirjan olen toki lukenut,mutten millään ehdi/voi kaikkia keskusteluja k.o. teoksen ympärillä seurata,vaikka ehkä olisi antoisaakin ?!?
Ja mitä naisen sukupuolielimen kansanomaiseen nimitykseen suhtauduttaneenkin,niin ajatus lienee vain lukijan omissa aivoissa,kö ?!?
p.s. tarkoititkohan tuossa lakuosassa maintun pääkopan omaavan henkilön henkistä kyvykkyyttä,kö ?!?
Olikohan kyseessä kuka ;^D
lol
Melkein kaikille foorumeille vaaditaan rekisteröintiä sen takia, että häiriköt pysyisivät poissa. On paljon mukavampi kirjoittaa foorumille jossa ei ihmetellä 50 viestin verran jumalan kullin katoamista. Asiallinen keskustelu vaatii lähes aina rekisteröidyt käyttäjätunnukset.
www.landoverbaptist.org
Siunattuja hetkiä!
http://www.geocities.com/lepotus