Nyt partapörrö möläytti, että Italia on Euroopan sairas mies ja toivoo, että Berlusconi häviäisi vaalit. Tietysti vanha taistolainen toivoo, että Prodin kommunistit nousisivat valtaan.
Ymmärrän kyllä, että Berlusconin toimia on syytä arvostella, mutta pienen maan ulkomisterin ei tule tehdä sellaista juuri vaalien alla. Olisi kommari-Erkille ihan oikein jos Silvio veisi potin ja hyökkäisi voimakkaasti suomalaisen typeryyttä vastaan.
Ymmärrän kyllä, että Berlusconin toimia on syytä arvostella, mutta pienen maan ulkomisterin ei tule tehdä sellaista juuri vaalien alla. Olisi kommari-Erkille ihan oikein jos Silvio veisi potin ja hyökkäisi voimakkaasti suomalaisen typeryyttä vastaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kutsulistojen alkupuolella.
Berlusconia on turvallista kritisoida. Äijä on hankkinut uransa aikana enemmän vastustajia kuin kannattajia. Lisäksi Berlusconi vei maansa sotaan jota kansa vastusti. Kai tämä on jonkinlainen riemun päivä ympäri eurooppaa.
haukkua Suomalaisetkin jo aikaisemmin monen muun maan lisäksi.Jos Prodi vaalit voitti kuten näyttää, niin kiva nähdä vieläkö tämä itseänsä Jeesukseksi verrannut pelle on Italian lakienkin yläpuolella, vai alkaako vihdoin tuomioitakin jo ropista?
Silvio hävisi yhtä niukasti kuin Tarja Halonen voitti.
Nyt Halonen - Tuomioja voi tehdä yhteistyötä Presidentti Berluskonin kanssa.
Italiaan olisi saatava kurkkuraita tai muuta rehevää koko maan pituudelta: sehän on sellainen kuuma saapas.
Puhuu kaveri jonka mielestä voi kritisoida Venäjän demokratiaa, mitä Tuomioja teki viimeksi puhuessaan Suomi Venäjä seurassa, mutta jos Erkki tekee sen oikeistolaisesta Berlusconista jolla on yhteyksiaä alamaailmaan ja hallitsee uutisvälitystä niin hui kauhea miten Erkki julkeaa?
Tuomioja ihan oikeassa!
Ei se Erkkikään aina ole ihan tolkuton. Talousasioista hän tosin ei paljoa ymmärrä.