Viime torstaisen jakson hellyttävin kohtaus oli ehdottomasti se, kun Onni herkistyi sen verran, että nimitteli vaimoaan sanalla "kultsi".
Toki on mukavaa nähdä nuortakin rakkautta (tykkäsin kovasti, kun Janne ja Ninni taitavat sittenkin saada suhteensa toimimaan), mutta kyllä vaan se hetki, kun Anja käpertyi miehensä kainaloon, oli niin tavattoman lämmin ja koskettava.
Minun mielestäni Pertti pitäisi pistää sarjassa eläkkeelle, niin että hänellä riittäisi aikaa sekä omiin harrastuksiin että ennen kaikkea muulle miesporukalle. Kiireinen lakimies-Pertti on erittäin mielenkiinnoton henkilö, mutta heti kun tiernaveljet ovat vauhdissa, niin sarjaan tulee säpinää ja miellyttävää asevelihenkistä toveruutta. Myös käsikirjoittaja onnistuu luomaan loistavasti esiin toverusten keskinäisen verbaalihuumorin.
Ei voi kuin ihmetellä Eevan täydellistä kyvyttömyyttä jakaa tuskaansa Pertin kanssa. Ensin ajattelin, että hän haluaa säästää miestään turhalta huolehtimiselta, mutta mistään tällaisesta ei ole enää kysymys silloin, kun aletaan kiukutella ja suorastaan vihoitella toiselle, kun tämä on selvästi huolissaan vaimonsa tilansa.
Minkä verran Eevan käyttäytymiseen vaikuttanee se, että hän itse joutui seuraamaan oman äitinsä poismenoa?
Onkohan Tuulia näyttelevällä Siiri Sinnemäellä itsellään nousevalla nuotilla kulkeva nenä-ääni vai osaako hän niin taitavasti tuoda roolihahmonsa ääneen tuollaisen - ainakin minua kovasti ärsyttävän - teiniaksentin?
Lämpimiä tunteita ja vaikeita asioita (jakso 6.4.-06)
3
990
Vastaukset
- Ikiteini
on hyvä näyttelijä.
Miksei teiniikäisellä voisi olla teiniaksentti. Ei se ainakaan minua häiritse.
Eevan tiuskiminen miehelleen johtuu hänen vakavasta sairaudestaan. Loppuunpalanut ihminen ei jaksa eikä osaa ottaa apua vastaan. - JJJ
...piti toimistoaan kotona jossain vaiheessa ja hoiti siinä sivussa vielä lapsenlapsiaan. Mäkimaan perheellä ei olisi niin hyvää elintasoa, jos Pertti pantaisiin eläkkeelle.
- JJJ
...oli hellyyttävä. Onni oli hyvänä esimerkkinä suomalaisille miehille. Sekin oli mukavaa, kun Anja yritti kautta rantain kysellä, mitä mieltä Onni oli hänen nuoruudenhairahduksestaan, että onni oli niin kiltti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501577
- 621532
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101108- 60911
- 49884
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556