USA hyökkää Iraniin

Mahdollisesti jo loppuvuodesta, ja analyytikot ovat jo arvioineet että bentsiinin hinta pian pommitusten alkamisen jälkeen on Suomessa noin 2.40-2.75 euroa litra. Köyhiä tämä vasitenkin rassaa. Itse fiksuna ostin jo Yariksen 1.0 koneella. Ei sillä kyllä maantielle voi lähtee mut eipä kirpase sit loppuvuodesta niin pahasti.
4253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

yöllä asentamassa hanan sen tankin ponjaan että jos nousee hinnat.

Äänestä
  • Minä tankkaan aina täyteen.

    Eipä ole ruuhkaa kun teillä ei ole varaa tehdä samaa.

    Äänestä

se halvempaa jenkeille siirtää kalusto vaan rajan yli ku lähteä sitä kuskaamaan himaan USA:n senki säästyneen rahan voi käyttää pommeihin ja paukkuihin.oman (vapautensa)puolesta ne siellä tappelee,hihii.näin on sanonut keorke pussi..

Äänestä

Tänään uutiset kertovat, että Bush on todennut Iraniiin tehtävän hyökkäyksen pelkäksi spekulaatioksi.

Iran yritetään saada järkiinsä diplomaattisin keinoin, sanoi USA:n presidentti opiskelijoille pitämässään puheessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hurtta kirjoitti:

Mahdollisesti jo loppuvuodesta, ja analyytikot ovat jo arvioineet että bentsiinin hinta pian pommitusten alkamisen jälkeen on Suomessa noin 2.40-2.75 euroa litra. Köyhiä tämä vasitenkin rassaa. Itse fiksuna ostin jo Yariksen 1.0 koneella. Ei sillä kyllä maantielle voi lähtee mut eipä kirpase sit loppuvuodesta niin pahasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu