sosiaaliviranominen GG TÄYSI MULKKU.Ei auta lapsiperheítä.Vetää vaan röökii,huutaa ja on todella sikamainen asiakkaita kohtaan! Samoin seurakunnan diakonistit!
Älkää ikinä muuttako tänne paskaan kaupunkiin!!!
keravan kaupunki on perseestä!!!
20
3351
Vastaukset
- turkulaine.
Te siellä lapissa ootte perseestä...!!!
- idiyooyy
ei tänne sosiaalitapauksia tarvitakaan.
Ottaa vaan itseään niskasta kiinni ja koittaa elää normien mukaan. - fidelisoitunut
idiyooyy kirjoitti:
ei tänne sosiaalitapauksia tarvitakaan.
Ottaa vaan itseään niskasta kiinni ja koittaa elää normien mukaan...no sitte....
- ja tiedostaa
Oikeutensa! Jos sossussa on tehty virkavirhe niin siitä pitää tehdä kantelu!!!!
- jää pois
GG jää pois... Mullekkin nauroi puhelimes.Huutaa,räyhää,on epä-asiallinen jne...Tosi idiootti sos-viranomainen.Oon tehnyt valituksen hänestä talvella.
- Ymmärtääkseni....
jää pois kirjoitti:
GG jää pois... Mullekkin nauroi puhelimes.Huutaa,räyhää,on epä-asiallinen jne...Tosi idiootti sos-viranomainen.Oon tehnyt valituksen hänestä talvella.
Sosiaaliviranomaiset on kuntalaista varten neuvomassa ja tukemassa elämistä. Se että huono-onnisuus ei ole sossun asiakkaan vika eikä siitä saa syyttää häntä!
- jeespoxx
jää pois kirjoitti:
GG jää pois... Mullekkin nauroi puhelimes.Huutaa,räyhää,on epä-asiallinen jne...Tosi idiootti sos-viranomainen.Oon tehnyt valituksen hänestä talvella.
Minäkin jätin hänestä valituksen tuossa syksymmällä. Kannattaa valittaa jos on aihetta, mitä useampi valitus, sitä useammin myös ongelma siivotaan pois!
- sss
GG ei todellakaan ole asiallinen, että onnea vaan jos joku sattuu asumaan Ahjon alueella ja tarvitsee apua =)
- ...
Juu, kerran jouduttu GG:n edessä käymään. Toiste en mene. GG ei tuntunut omaavan edes alkeellisia käytöstapoja. Mieleen jäi mm. kommentti "en minä tiedä miten tää kuuluis tehdä. MINÄ teen miten haluan"
Gg huutaa, puhuu rumasti, ja saa ihmisen tuntemaan itsensä kasaksi kakkaa. Mieluummin jätän vaikka hammaslääkärin väliin, tai laskut maksamatta, jos toiste vielä joudun tilanteeseen jossa tulot tilapäisesti loppuvat. Ennemmin vaikka ilman ruokaa, kuin enää ikinä GG:n eteen tuntemaan itsensä arvottomaksi kakaksi. - GG:stä
... kirjoitti:
Juu, kerran jouduttu GG:n edessä käymään. Toiste en mene. GG ei tuntunut omaavan edes alkeellisia käytöstapoja. Mieleen jäi mm. kommentti "en minä tiedä miten tää kuuluis tehdä. MINÄ teen miten haluan"
Gg huutaa, puhuu rumasti, ja saa ihmisen tuntemaan itsensä kasaksi kakkaa. Mieluummin jätän vaikka hammaslääkärin väliin, tai laskut maksamatta, jos toiste vielä joudun tilanteeseen jossa tulot tilapäisesti loppuvat. Ennemmin vaikka ilman ruokaa, kuin enää ikinä GG:n eteen tuntemaan itsensä arvottomaksi kakaksi.Ai tääl on muitakin väärinkohdeltuja.Hän on minullekki karjunut täyttä huutoa ja uhkaillut,todellakin pelkään mennä koko taloon hänen käytöksen vuoksi.
- mummelilla
... kirjoitti:
Juu, kerran jouduttu GG:n edessä käymään. Toiste en mene. GG ei tuntunut omaavan edes alkeellisia käytöstapoja. Mieleen jäi mm. kommentti "en minä tiedä miten tää kuuluis tehdä. MINÄ teen miten haluan"
Gg huutaa, puhuu rumasti, ja saa ihmisen tuntemaan itsensä kasaksi kakkaa. Mieluummin jätän vaikka hammaslääkärin väliin, tai laskut maksamatta, jos toiste vielä joudun tilanteeseen jossa tulot tilapäisesti loppuvat. Ennemmin vaikka ilman ruokaa, kuin enää ikinä GG:n eteen tuntemaan itsensä arvottomaksi kakaksi.Niinpä. Mukavan sähisevät kommentit oli heti ensimmäisellä kerralla "Mistä shinä tiedät täshtä toimeentulotueshta? Miksi sinä muutit tänne Keravaan?". Vähitellen asenne muuttui asiallisemmaksi, mutta enpä kehu. Sossun tilat olivat muutenkin niin masentavat kuin suoraan Neuvostoliitosta ja asiakkaiden nimet kuulutettiin kovaan ääneen, ettei varmasti jää epäselväksi kuka tarvitsee toimeentulotukea.
- ***
mummelilla kirjoitti:
Niinpä. Mukavan sähisevät kommentit oli heti ensimmäisellä kerralla "Mistä shinä tiedät täshtä toimeentulotueshta? Miksi sinä muutit tänne Keravaan?". Vähitellen asenne muuttui asiallisemmaksi, mutta enpä kehu. Sossun tilat olivat muutenkin niin masentavat kuin suoraan Neuvostoliitosta ja asiakkaiden nimet kuulutettiin kovaan ääneen, ettei varmasti jää epäselväksi kuka tarvitsee toimeentulotukea.
aina sossussa asioidessa kyse ei ole toimeentulotuen hakemisesta.
- täti
Ratkaisu sun ongelmiis...nappia naamaan ja kossupullo takataskuun...varmaa antaa rahaa....
- -----------------------------
kerava on demarien kaupungi.
tosi paskamaisia ihmisiä..
- ???
nyt sen GG:N TILALLE ON TULLUT VIELÄ SAAMATTOMAMPI IHMINEN,ARGH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- ryhtykää
Mee kaupasta varastamaan mäkin oon pitkään varastanut nykyään,kun apua ei saa ja kaikki kestää vitun kauan.Onneksi en ole jäänyt kiinni.Pakko se jollain on elää.
- MISSÄ HÄN ON
Onneksi tilalle tuli fiksu ja sympaattinen ihminen. Nostan todella hattua hänelle ja toivon hyvää uraa elämäänsä. :)
- Anonyymi
kerava on epämiellyttävä mamukaupunki
- Anonyymi
Kerava on todella perseesrä !!!
- Anonyymi
perse
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2222936Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1091208Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321112- 701068
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2831021Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka341996Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788