Ja sitä myötä kaikki!
Kylmä ja laskelmoiva voi olla vain ....??
Kylmä ja laskelmoiva voi olla vain ....??
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Heillä ei ole aitoja tunteita, jäljittelevät kiintymystä ja rakkautta, mutta eivät tiedä mitä se
oikeasti on.
2. Kiukuttelevat, kuin lapsi.
3. Keksivät outoja juttuja, heidän sanomassaan on ristiriita.
4. Ovat tyhjiä kuoria, heidän sisällään ei ole mitään.
5. Joskus saattavat tajuta, että toinen näkee heidän lävitseen.
6. Heitä hallitsee pelko. Heitä on hallittava kovalla kädellä, heitä ei saa pelätä. Heille on annettava omaa lääkettään.
7. Ovat kovin ailahtelevaisia, tänään tätä huomenna aivan muuta.
8. Eivät tunnusta mitään auktoriteetteja. Tulevat todella ärtyisiksi, jos heitä yrittää - (heidän sanojensa mukaan) hallita
9. Heillä on myös yleensä muita ongelmia, kuten pelihimo, kleptomania ym.
10. Heidän seksuaaliviettinsä on yleensä heikko.
11. He pystyvät vaistoamaan ihmisestä miten tämä on manipuloitavissa.
12. Syöttävät isoja valheita, mitä isompia, sitä varmemmin menevät läpi.
13. Heillä on hovi, joka ihailee heitä eikä näe heidän "sairauttaan", mutta on myös joukko ihmisiä, jotka tunnistavat hänet, eivätkä halua olla missään tekemisissä.
14. Näyttävät ulospäin mallikelpoisilta kansalaisilta, osaavat tarvittaessa olla miellyttäviä, mutta lähipiiri joutuu elämään heidän kanssaan "helvetissä".
15. Syyllistävät, syyttävät, uhrikin jo uskoo, että hänessä itsessään on vika.
Halonen jäi kiinni empatianpuutteestaan Tastulan punainen lanka -ohjelmassa ja SUUTTUI empaattiselle Tastulalle silminnähden. Pitäisi kyllä löytää joku empaattisempi ihmisoikeuspuolustaja kehitysmaihin saarnaamaan, kuin mitä tässä asiassa epäuskottavan habituksen omaava epäempaattinen Halonen.
Äidillistä presidenttiä, jolla olisi sydän paikallaan. Ei ole punikkki Tarjalla sydäntä!
kirjoitat asiaa luen mielenkiinnolla