O.C

d=)

Sandyn äiti Sophia on löytänyt uuden miehen ja on menossa nopeasti naimisiin. Äidistään huolestunut Sandy ottaa Ryanin ja Sethin mukaansa Miami Beachiin ja lähtee selvittämään tilannetta.

Seth saapuu isoäitinsä eläkeläisyhteisöön, ja päihittää vanhukset lautapelissä. Upea Mary Sue haastaa hänet. Myöhemmin tyttö pyytää Sethiä avustamaan häntä tanssikilpailussa.
Seth yrittää pyristellä pakoon kermavaahtokisasta, mutta tyttö ei päästä häntä. Summer näkee televisiosta Sethin osallistuvan tanssikilpailuun, johon liittyy muun muassa kermavaahdon nuolemista. Kostoksi hän alkaa heti suudella Zachia.

Samaan aikaan länsirannikolla Carter pakkaa kampsunsa ja jättää Kirstenin yksin Newport Livingin toimitukseen.

Marissa käy tapaamasssa Treytä ja tarjoutuu viettämään aikaa tämän kanssa kun Ryan on poissa. Jess pilkkaa Treytä, kun tämä katsoo Marissan menevän autolleen. Myöhemmin Marissa auttaa Treytä saamaan työpaikan Bait Shopista ja he aikovat juhlia tapausta yhdessä. Trey tulkitsee Marissan ystävällisyyden väärin ja yrittää väkisin suudella tätä. Kun Marissa rimpuilee eroon, Trey alkaa käyttäytyä uhkaavasti. Marissa hakkaa häntä kepillä ja pakenee kauhuissaan.

3

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Piitu

      Tere! Taisit "kopioida" ton sieltä O.C:n sivuilta? Joo. O.C. on kaikkien aikojen paras sarja. Vai mitä? Mä oon kattonu joka ikisen jakson tähä asti. Ja kaikki näyttelijät on hyviä. Jeesbox. No no... Sillä tavalla! :)

      • d=)

        Niin kopioinkin...
        Olet ihan oikeassa O.C on paras sarja!!
        Olen itsekkin seurannut kyseistä sarjaa alusta asti.. Siinä on yllättäviä käänteitä!


      • piitu
        d=) kirjoitti:

        Niin kopioinkin...
        Olet ihan oikeassa O.C on paras sarja!!
        Olen itsekkin seurannut kyseistä sarjaa alusta asti.. Siinä on yllättäviä käänteitä!

        Siinä on todellakin paljon käänteitä. Sitä en vain haluis nähä, kun Marissa ja Trey viettää iltaa yhdessä, ja Trey yrittää väkisin suudella häntä, niin Marissa hakkaa Treytä kepillä... Aika raju mimmi!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2338
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2232
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      14
      1747
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1552
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1522
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      915
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      104
      821
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      777
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      758
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe