...pyörimään jaloissa? Olen kyllä kuullut, että joissain tilanteissa se on jopa mahdollista, mutta olen yrittänyt sitä ihan omin käsin siinä onnistumatta. Jalkateräni on sen muotoinen, että sukka ei siinä yksinkertaisesti suostu pyörimään. Mitä minun pitäisi tehdä ongelman - siis pyörimättömyyden - poistamiseksi? Älkääkä sanoko, että jalkaterän amputointi olisi ratkaisu, sehän on sama kuin pasianssissa huijaisi.
Neuvoja, pliis!
Neuvoja, pliis!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sulla on joko liian tylsä partneri tai liian kireät sukat, vaihda siis sekä partneri että sukat isompaan malliin.
En mielellään vaihtaisi nykyistä Partneria isompaan, nykyisellä puu kaatuu ihan hyvin. Miten muuten moottorisahan vaihtaminen vaikuttaa sukkien pyörimiseen?
Jos ostat todella kalliin moottorisahan, niin pyörii sukat jaloissa kun katsot sen jälkeen tiliäsi, ja lompakkosi pyörtyy!
Älä pyörittele sukkia vaan jalkoja niissä. Sukkia on tiettysti pidettävä tiukasti paikallaan, mielellään avustajan avustamana.
En ole itse kokeillut, mutta tämän neuvon saatkin ihan ilmaiseksi.
Kipin kapin lähimpään sukkapyöräpuotiin hankkimaan pyörät sukkiin. Sitten se onnistuu!