Jokohan sos.demiin perustuva poliittinen valhe tulee esiin ja saa ihmiset valpastumaan. Heidän omaneduntavoittelu ja vallanhimonsa on sokaissut sossupäättäjät ja näiden seurauksena Suomi-poika on vapissut. Valitettavasti. Tulemme huomaamaan, ettei mene kauaa että kansa herää ja heidän kannatus tulee romahtamaan. Heille käy kuin kommunisteille. Sosiaalidemokraateilla ja kommunisteilla on muutenkin yhtäläisyyksiä. Jäämme seuraamaan milloin tämä yhteiskuntamme eräs vääristynyt ilmentymä haihtuu kuten kommunismikin.
JOKOHAN SOSIAALIDEMOKRAATTINEN VALHE TULEE ESIIN?
järkiintyykö kansa
3187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin kauan kuin voin muistaa, ovat Sossut, Kepu ja Kokoomus käyttäneet valtaa. Kukin niistä vuorollaan oppositiossa, mutta kuitenkin.
Yksikään niistä ei tule saamaan vaaleissa ääntäni. Suosittelen, että muutkin toimivat laillani.
Vaihtoehtoja löytyy kyllä; kommareita, ruotsalaisia, perussuomalaisia, kristittyjä ja vaalien alla yritetään varmaan herätellä jokin eläkeläipuoluekin toimintaa.
...
Kyllä asia on niin. Jos kommunisti luopuu aatteestaan. Ei se ainakaan liity demareihin. Puolue johon pääsääntöisesti liittyvät on keskustapuolue. Onko heillä sitten ohjelmat niin likellä toisiaan. Näimpä taitaa olla.