Suomessa on ollut ennestäänkin liikaa peltoa ja pohjoisella c-tukialueella on tuotanto niin kannattavaa, että uutta peltoa kannattaa raivata. Täysin sekopäistä MTK:n ja kepun ajamaa touhua
http://www.yritystoiminta.fi/index.asp?pid=23
http://www.yritystoiminta.fi/index.asp?pid=23
Vastaukset 3
Vanhimmat
Onhan näitä ollut, taitelijanaisia kautta maailman sivu. Eikö NCC-tähtikoditkin (...) oikein muistamalla muistanut hermojen lepuutusta tarvitsevia hysteerikkonaisia korjauttamalla Sipoon Nikkilän sairaalan jugendasunnoiksi. Tässä on nyt jotain tyyliä minusta. Ihquu! :)
Kyllä varsinainen höpönassu:) että c-tukialueet on vain mielesäsi ja lomitus asiat siinäkö kaikki elämäsi kulma kivet? eikö päivääsi muuta todellakaan mahdu?
on myynyt kaikki kuusikot sileiksi. Töissä tilalla on tukityöllistettyjä ja ongelmaisia. Osapelloista on vuosikausia ollut tuen piirissä ja talvisin peltoja käytetään ajoharjoitteluratana. Onko se laajaperäistä viljelyä vai pellon käytön maksimointia.