Eräällä tietäjällä

HAUKUMATTA
Milloinkahan hänen sairaista ajatuksistaan
Urhosta saamme lukea ???
6293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

EN HAUKU KUNNIAN MIEHIÄ

Äänestä
  • Muistaakseni olet Tarja Halosta täällä haukkunut.

    Millä perusteilla valikoit haukuttavasi?

    Äänestä

  • Kekkonen oli Kunnian mies!

    Äänestä

Kekkonen teloitti seitsemän miestä Haminan valleilla vuonna 1918, miksi tästä huikeasta sankariteosta ei voi lukea lisää suomalaisista koulukirjoista?

Äänestä
  • Presidentit ovat täydellisiä. Kekkonen ei ollut pyöveli, Mannerheim ei ollut homo, Ahtisaari ei ollut plösö eikä Halosella ole puhevikaa.

    Äänestä

  • kansan syvä rivi kirjoitti:

    Presidentit ovat täydellisiä. Kekkonen ei ollut pyöveli, Mannerheim ei ollut homo, Ahtisaari ei ollut plösö eikä Halosella ole puhevikaa.

    AIVOVAURIO

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Urho Kekkonen kirjoitti:

HAUKUMATTA
Milloinkahan hänen sairaista ajatuksistaan
Urhosta saamme lukea ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu