Olemme ainoa "länsimainen" demokratia joka on onnistunut valitsemaan psykopaatti-mummon valtionpäämieheksi. Kuis tässä näin kävikään?
Psykopaatti presidenttinä
Nurmijärvi rules
9428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
________
kun niin paljon on sairastuneita - idiologisesti sairastuneita. Eikö presidentillä ja hänen tekemisillään tai tekemättä jättämisellään ole tähän osaa eikä arpaa? Eikös pressa ole kansan palvelija ja kansalla oikeus arvioida työn tuloksia. Ei kai me turhan takia hänelle palkkoja ja eläkkeitä makseta.
KANSALLA TARKOITETAAN SUOMEN KANSAA:
ei mitään muuta kansaa, vaikka presidentti olisi kuinka paljon kallellaan kolmansiin maihin ja heidän ongelmiinsa. Nythän on niin, että jos sivistysvaltio, hyvinvointivaltio romahtaa, niin apua ei tule kolmansiin maihin, ei mihinkään.
Petettyjä äänestäjiä näkee mm. vanhuksissa, joilla on silmät auenneet. Näkevät mitä ovat saaneet aikaan äänestämällä halosen valtaan. Uhmakkaan innokkaasti monet vanhukset äänestivät halosta. Nyt heillä on surkea olo ymmärtäessään olevansa osa isänmaan rappiollistajista. Moni heistä tule enää parempia aikoja näkemään.
Isänmaa ei ollut heille paljon arvoinen.
Nyt he saavat katsella homojen ja lesbojen juhlintaa Ja halonen kantaa enemmän huolta kehitysmaista, kuin omistaan.
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=169908&search=velkaantuminen
Miksei asialle edelleenkään tehdä mitään?
http://www.mtv3.fi/uutiset/45min/jaksot.shtml?337692
http://www.kaapeli.fi/~fla/kirjastolehti/keskustelu/mar imeri.html
http://www.verkkouutiset.fi/arkisto/Arkisto_1998/9.loka kuu/BROT3998.HTM
Huomaa, että nuo linkitkin ovat jo vanhoja, mutta kurjistuminen jatkuu edelleen vaikkei sitä tuoda esiin tiedotusvälineissä! Tästä on taas ajankohtaista aloittaa keskustelu, koska presidentinvaalit alkavat painaa päälle ja demokratia toimii Suomessa vain vaalien aikaan!
>koska presidentinvaalit alkavat painaa päälle...<
Älä hoppuile suotta! Seuraviin presidentinvaaleihin on aikaa melkein kuusi vuotta.
Ennen vaaleja Halosen piti olla suomalaisen hyvinvointivaltion,työläisten ja työttömien puolustaja.
Nyt kun sitten vähän ihmettelee, missä on Halosen kannanotot ja puheet näiden asioiden puolesta??Ihmeellistä kaksinaamaisuutta.
Epäilen!
http://jihaa.fi/foorumi/viewtopic.php?id=546