artun laulu

enkelini

onko jonkun mieleen jäänyt artun laulama "enkelini mikset uskonut minuun , enkelini mikset toivonut minua, enkelini, me oltais oltu enkeleitä..." mulla soi se monesti päässä. Ihana biisi. Samoin kauneimpia kotikadun kohtauksia kun Söder soitti kitaraa ja lauloi(joulukirkossa?)...Söder vois palata ruutuun, ihana mies!

7

3287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muistan

      Muistan sen kans!Se Arttu laulo ja sit se näki kun se Liisa tuli sinne,joka oli raskaana ja ootti sitä Aleksia.Sitten se Arttu häkelty, kun se luuli, että se Liisan lapsi on sen, mutta se oliki sen Teemun. Muistan kans sen biisin hyvin!:)

    • minä vain

      mistähän sen biisin saisi?

    • kotkatu

      Sarjan tapahtumissa aarjan Arttu oli siis itse kirjoittanut kappaleen ja hahmo poistui sarjasta lähteäkseen musiikkibisnekseen. En tidä kuka sanat on oikeasti tehnyt. Voipi olla, että kappaleen löytää vain sarjan dvd-boksilta.


      "Ai ai pojan sielu parkas,
      oma enkelinsä kun arkeen karkas,

      o'ou ompa ontto olo,
      onhan rinnassani,
      enkelin mentävä kolo
      Ei taivas kelvannut sutturalle,
      heitti siivet selkään, ja tukan nutturalle

      Enkelini etkö tahtonut minua,
      enkelini etkö toivonut minua
      enkelini etkö rakastanut?
      enkelini, me oltais oltu enkeleitä
      o'oo'oo...

      Sama sana mikä tuli nytkin,
      ilmoitusasiana nosta kytkin,
      Eihän tämä taivas niin kaksinen ole
      vähän risaset reunat,
      ja keskellä hirvee hole.

      Enkelini etkö tahtonut minua
      enkelini etkö toivonut minua
      enkelini etkö rakastanut?
      enkelini, me oltais oltu enkeleitä
      o'oo'oo..."

    • Sammy who was low

      Jostain kuulin että Arttua esittänyt Ville Virtanen olisi itse kirjoittanut biisin, mutta en oo aivan varma...

    • pude69

      http://www.youtube.com/watch?v=u01polTiho4

    • Arttu se oli jotain

      Artun lähtö Kotikadusta huoltomiehen hommista oli ensimmäinen oire sarjan kaatumisesta ennen pitkää. Toinen ja paljon suurempi oli huoltoaseman muuttuminen kylmäasemaksi. Kun siitä tuli vielä joku hemmetin juottola, mentiin kohti alamäkeä, että raikasi. Ja kun kaiken lisäksi muutettiin johonkin Kallioon, tv-yleisön ei auttanut muuta kuin itkeä.

      Ville Virtaselle tuli siinä ensimmäisessä rappiovaiheessa varmaan oikeastikin muita kiireitä, joiden takia poistettiin, mutta olisin toivonut, että Arttu olisi palanut myöhemmin takaisin Kotikadulle. Joko sitten upporikkaana kansainvälisenä pop-tähtenä tai vaihtoehtoisesti kaiken menettäneenä ja unohdettuna juoppona.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      904
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 60
      752
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      43
      704
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      654
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      45
      653
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe