ONKO TOSI, ETTÄ...???

Onko näin,että Movessa tietoisti harhautetaan ja annetaan väärää tietoa todellisista ansio mahdollisuuksista,niin että koko liiketoiminta perustuu pyramidin rakentamiseen ja vain harvat siitä hyötyvät?Voisko joku Movelainen antaa ihan oikeesti oikeat tiedot koko tästä BISNEKSETÄ!KIITOS!!
101492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Siis kieltolain aikana viinanmyynti oli rahanansaintaa parhaasta päästä. Kieltolain loppumisen jälkeen alasta tuli taantuva ja epäkiinnostava, ja pikavoittojen mahdollisuus loppui tykkänään.

Kunhan puhtaat pyramidikeräyksetkin sallittaisiin reilusti, alkaisi yhä suurempi joukko ihmisiä huomata, ettei se nyt mistään taivaasta se raha siihen tule ja koko homma menettäisi kiinnostavuutensa. Nyt tilanne on vähän niin kuin dopingin kohdalla: se systeemi joka ei jää kiinni, menestyy ylivoimaisesti muihin nähden, ja vetää aina uusia koijareita puoleensa kuin hunaja mehiläistä....

Äänestä
  • Tarkotko sitä,että alettaiisiin ihmisiä ja valtiota petkuttaan ihan rehellisesti?Olisko näin,että kiinnostus loppuisi pyramideihin?

    Äänestä

  • sillviisii kirjoitti:

    Tarkotko sitä,että alettaiisiin ihmisiä ja valtiota petkuttaan ihan rehellisesti?Olisko näin,että kiinnostus loppuisi pyramideihin?

    Täsmälleen noin, kun markkinat saturoituisivat vapaasti leviävistä verkostoista, rahankeräyksistä, valuuttapeleistä, lottoamisesta yms yms. verkoston muodossa, kyllä saippuahommistakin loppuisi kiinnostavuus, sillä niihin on ommeltu kannattavuusongelma (verrattuna puhtaaseen pyramidikeräykseen) pelkästään siis väistämään nykymuotoista lainsäädäntöä.

    No, kai kosmetiikkaVM:kin osaisivat siinä tilanteessa vähentää tuotteen osuutta markkinoinnissaan, mutta tekopyhyyttä olisi vähemmän. Ja aitoa kilpailua. Ja yksinkertaisempi ja vähemmän rahaa sivuseikkoihin haaskaava verkosto voittaa vääjäämättä.

    Äänestä

  • samalla "ajattelutavalla" : mitä jos sallittaisiin varastaminen ja ihmisten tappaminen. Ryöstöt vähenisivät reilusti ja niin edespäin.

    Tekeekö suuren rahan tekeminen asiasta sallittua???

    Käsittääkseni maailmassa suurimmat summat liikkuvat ase-, ihmis- ja huumekaupassa. Kerro ihmeessä lisää.

    Äänestä

..mutta kuitenkin tietoisesti harhautetaan ja opetetaan muita harhauttamaan, samalla harhauttamalla heitä tavalla jota eivät vielä ole voineet oppia.

Tämän takia on olemassa nk. Team Builder, Team Manager, Team Trainer ja Executive-koulutuksia.

Tämän "parempitasoisia" koulutuksia tuskin tuleekaan olemaan. D-Exe koulutus taisi jossain vaiheessa kuitenkin olla...

Äänestä
  • Kysymyksessä movetuskorkeakoulu,Huippu liruttajat,keskitason liruttajat ja lopuksi tulee noviisit,onko näin?

    Äänestä

  • sillviisii kirjoitti:

    Kysymyksessä movetuskorkeakoulu,Huippu liruttajat,keskitason liruttajat ja lopuksi tulee noviisit,onko näin?

    jep jep

    Äänestä

saat. Voit itse arvioida asian.

Äänestä

on ainakin suoraan sanotusti "pissitetty" tässä Moven hommassa ja en ymmärrä vieläkään että miksi se ei mene kaikille Movelaisille jakeluun että rahat vaan pois alempana olevilta, se on tarkoituksena Ollilla ja Manulla ym. jotka ovat ehtineet kerätä jo meiltä tyhmiltä rahat pois, kohta ne livahtaa sinne Thaimaahan muiden sutkien sekaan.Ja sitte tuo kauppa, s2e, siellähän on tavaratkin niin kalliita että ei tavallisella pulliaisella ole varaa niitä tilata.ÄLKÄÄ HYVÄT IHMISET MENKÖ LANKAAN!!!Ja sitte kun meidän edustajien pitäisi narrata lisää porukkaa tähän organisaatioon,ja on vaadittu pakko-ostoa s2e kaupasta jotta saisi pois sen pienen korvauksen.Edustajan on pakko ostaa noin 100e edestä tavaraa joka neljäs viikko heidän omasta kaupasta jotta olisi oikeutettu saamaan greditit.

Äänestä
  • Onittelen sinua,että olet selvinnyt kuiville Movetuskorkeakoulusta,ett ole ainut,jota on huippuliruttajat liruttaneet.Olet läpi käynyt sellaisen opiston,että olet hyvä jakamaan varotuksen hyviä neuvoja muillekkin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sillviisii kirjoitti:

Onko näin,että Movessa tietoisti harhautetaan ja annetaan väärää tietoa todellisista ansio mahdollisuuksista,niin että koko liiketoiminta perustuu pyramidin rakentamiseen ja vain harvat siitä hyötyvät?Voisko joku Movelainen antaa ihan oikeesti oikeat tiedot koko tästä BISNEKSETÄ!KIITOS!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu