Maailman vaikutusvaltaisin mies ja Yhdysvaltain Presidentti, George W. Bush, tulee jäämään aikakirjoihin sankarina ja suurmiehenä, joka ajoi Afganistanissa hallinneen Al-Qaeda terrorijärjestön pakosalle ja konkurssiin, syrjäytti Saddam Husseinin hirmuhallinnon ja pani pisteen äärimuslimien terrori-iskuille USA:n maaperällä.
Toivottavasti listaan voidaan pian lisätä myös naapurimaitaan uhkaavan Iranin ydinaseohjelman romuttaminen ja terroristijohtoisen Palestiinan nujertaminen.
Toivottavasti listaan voidaan pian lisätä myös naapurimaitaan uhkaavan Iranin ydinaseohjelman romuttaminen ja terroristijohtoisen Palestiinan nujertaminen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
nimittäen lähdössä HUIPPUKOULUTTAJA opettamaan
iranin sotilaita!!
Onko lähtijät käpykaartilaisia, sivareita ja totaaleja Teijon johdolla?
Perustuu aseiden ylivoimaan. Muutenhan tyyppi olisi ihan tavallinen, keskiverto jenkki. Mutta kuka tahansa tajuaa tuon aseylivoiman KUPLAKSI. Maailmassa on muitakin sotilaallisesti voimakkaita valtioita, jotka liittoonnuttuaan, muodostavat vielä suuremman sotilasmahdin. Ydinaseita on jo Venäjällä yksistään, niin paljon, että USA ei siihen suuntaan, lähde uhoamaan.
Tähän mennessä se on tapattanut kymmenituhansia muslimiäidin poikia ja yli 2000 amerikkalaisäidin poikaa. Tästä se tullaan muistamaan! Todella suuria aikaansaannoksia!
..niin Bushissa on aihetta legendoihin!
Kahdentuhannen sotilaan menettäminen kymmenientuhansien terroristien likvidointien yhteydessä ylittää jopa suomalaisten sotilaiden legendaariset saavutukset Talvi-ja Jatkosodan epäsuhtaisissa luvuissa, joissa yhtä suomalaista kaatunutta kohden taisi venäläisiä kaatua n.kymmenkertainen määrä!
Kovia taistelijoita nuo jenkkipojat ovat sinunkin toteamustesi perusteella! :))
ylivoimainen aseistus.
Lisäks sen taktiikka puolenkin sotatoimissa laatii kyllä muut kuin bush.
Oletko hullu vai ainoastaan tyhmä?