tekeleitä ja samoista syistä kuin työttömyyden
ylläpito -> nöyryytystä sekä tulon siirtoa !
ylläpito -> nöyryytystä sekä tulon siirtoa !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ovat aika heikoilla politiikan arvot ja sisältö. Pitäs olla sivistyneeempiä päättäjiä. Kaikki haluaavat vaan yksin kertaisesti rahaa ja valtaa välittämättä millä keinoin.
Sairaalajono ja tulonsiirto ovat yhdyssanoja!
Tässä sulle varoksi välilyöntejä, pilkkuja sekä pisteitä.(..........,,,,,,, ..???? !!!!!!!!.......... ,,,,,,,,,,?????........!!!!!!!! .
YHTEISKUNNALLE TULEE KALLIIKSI,MAKUUTTAA TYÖKYKYISIÄ IHMISIÄ KOTONA.ESIM.jonotat leikkaukseen kiireellisyys luokka 1 jonotus aika n.3kk teoriassa,kyse on niin sanottu rutiini leikkaus.MUTTA on tarjolla vain sairaslomaa,tämä maksaa valtiolle noin 50e per päivä,lisäksi tulevat särkylääkkeet josta valtio maksaa osan.Lopetin toisen työn tekemisen jotta jalka ei rasittuisi liikaa, maksoin veroa siitä 50% tämänkin valtio nyt menettää.Kuka hoidetaan ensin minut vain pakolainen joka sairastaa parantumatonta tautia.KUMPI ON KANNATTAVAMPAA SUOMALAISILLE VERONMAKSAJILLE!