Finaalit

Minä kannatan!

Oma joukkueeni jo pudonnut aikoja sitten tämän vuoden mitalipeleistä, mutta finaaleja tulee seurattua mielenkiinnolla, siitä pitävät huolen kevään yllätysjoukkueet.
Itse kannatan näissä finaaleissa Porin Ässiä heidän rohkean ja viihdyttävän pelinsä vuoksi. HPK:n passiivinen pelityyli ei juuri houkuta tai herätä minkäänlaisia tunteita. Pidän enemmänkin juuri hyökkäysvoittoisesta ja fyysisestä pelistä, joten siksi siis Ässät. Kaikki kunnia myös kerholle mutta toivon ettei pelkästään puolustamalla mestaruutta voiteta.

2

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sarja poikki torstaina

      Kannattaa saa ihan ketä itseensä huvittaa, mutta jäi vaan oikein naurattaan toi juttu "Ässien rohkeasta ja viihdyttävästä" sekä "hyökkäysvoittoisesta ja fyysisestä" pelitavasta..huh huh. Viimeisimmän finaalin torjuntojenkin luulis jo kertovan tyhmemmällekkin kumpi siellä jäällä hyökkäs ja kumpi puolusti saati sitten jos viitsi oikein katsoa pelin. Myös runkosarjan tehtyjen maalien sarake puhuu omaa kieltään rohkeasta ja viihdyttävästä kiekosta.

      Ei se Kerho pelkkä puolustavajengi ole vaikka johtoasemassa osaakin pelata ja uhrautumalla oman veskarin urakkaa helpottaa.

      Mut ei siinä..niin kun sanoin kannattaa saa ketä haluaa, mutta poika tulee torstaina Rinkulalle jäädäkseen...kiitos Ässille kuitenkin hyvästä yrityksestä. Ja pakko on vielä tähän loppuun muistella runkosarjan viimestä kierrosta kun Tappara taktikoi itsellensä Ässät vastaan..kyllä mahtaa "kulta-jukkaa" ujosti vituttaa!!

      • mutta mutta...

        No mutta mutta. Tiedä sitten tuosta hpk:sta. Kolme viimeistä peliä ja 6 tehtyä =), mutta onhan se toki peräti 2 maalia per peli!!! Wautsi wau!
        Toivottavasti kerho ei voita ikinä mitään
        T:Tappara


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      273
      4762
    2. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      100
      3556
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      27
      2942
    4. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      67
      2360
    5. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      102
      2279
    6. TUNNISTELAATIKKO

      Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain
      Ikävä
      93
      1556
    7. Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?

      Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään
      Tv-sarjat
      28
      1329
    8. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      41
      1326
    9. Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?

      Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli
      Ähtäri
      75
      1294
    10. Kohdataankohan me

      Enää koskaan?
      Ikävä
      67
      966
    Aihe